AKTUALNOŚCI

08-11-2016 Urodziny Kubusia Puchatka

5 listopada miało miejsce wydarzenie czytelnicze dla młodszych dzieci "Urodziny Kubusia Puchatka". Wydarzenie to popularyzowało czytelnictwo wśród dzieci. Bibliotekarki: pani Anna Kopyto i pani Felicja Mańka w ramach współpracy naszej Biblioteki Szkolnej z Biblioteką Publiczną zaprosiły bibliotekarki z Miejsko - Powiatowej Biblioteki Publicznej w Lublińcu: panią Anitę Pietrzak i panią Katarzynę Lubosz z programem "Urodziny Kubusia Puchatka".

08-11-2016 Oliwia Nowak laureatką konkursu bibliotecznego

4 listopada odbyło się w Lublińcu podsumowanie międzyszkolnego konkursu bibliotecznego "Baśnie, legendy i podania Górnego Śląska". Konkurs organizowała Biblioteka Pedagogiczna WOM w Częstochowie Filia w Lublińcu. Nasza uczennica Oliwia Nowak zajęła w nim III miejsce.

08-11-2016 Natalia Koza laureatką regionalnego konkursu "Chrzest Polski"

5 listopada w Domu Kultury w Kochanowicach w ramach XVIII Regionalnych Dni Kultury Chrześcijańskiej odbyło się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom konkursu ''Chrzest Polski 966 - nasza wiara, nasze dziedzictwo". Wyróżnienie w tym konkursie zdobyła Natalia Koza uczennica naszej szkoły, członek kółka bibliotecznego. Pracę plastyczną Natalii można podziwiać w Domu Kultury w Kochanowicach. Natalia odebrała nagrodę wraz z opiekunem Anną Kopyto i swoją mamą podczas koncertu  na Fletni Pana SYRINKS w Gminnym Centrum Kultury i Informacji w Kochanowicach w 1050 rocznicę chrztu Polski. Natalii serdecznie gratulujemy!

05-11-2016 Nagroda za bloga

Sukces naszego bloga! We wrześniowej edycji konkursu "Blog Miesiąca" blog SKO Kośmidry zdobył nagrodę II stopnia. Cieszymy się ogromnie i jesteśmy dumni, że spośród 650 blogów obecnych na platformie Szkolne Blogi komisja konkursowa wyróżniła właśnie nasz.
https://www.szkolneblogi.pl/blo…/o-sko/3-szkoly-i-3-laptopy/

Do szkoły dotarła już nagroda - zestaw upominków i gadżetów SKO. Wiele radości sprawiło dzieciom rozpakowanie pzresyłki.

Gorąco zachęcamy do odwiedzania naszego bloga SKO Kośmidry. Każe odwiedziny i każdy oddany głos zwiększa szansę szkoły na wygraną w kolejnej edycji konkursu. Odwiedzajcie więc i klikajcie!

04-11-2016 Nagroda dla SK LOP ?Kajtek?

W połowie października w Zarządzie Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Częstochowie zebrała się komisja, która oceniała działalność poszczególnych kół Ligi Ochrony Przyrody działających w przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjach oraz szkołach ponadgimnazjalnych regionu częstochowskiego. W tym roku odbył się konkurs zatytułowany „Działania Kół Ligi Ochrony Przyrody na różnych poziomach nauczania w roku 2015/2016”. Nasze Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody „Kajtek”, którym opiekuje sie pani Brygida Cziudai,  zajęło II miejsce.

Uroczyste podsumowanie oraz wręczenie nagród i dyplomów odbyło się 3 listopada 2016 roku w Społecznym Gimnazjum nr 2 im. Zbigniewa Herberta w Częstochowie.

Na uroczystości obecni byli opiekunowie kół LOP wraz z uczniami. Szkołę w Kośmidrach reprezentowały dwie uczennice klasy VI Wioletta Jerominek i Maja Thomann oraz opiekun LOP pani Brygida Cziudai. 

Znaleziono: 411 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Pasowanie na czytelnika

tn_dsc00044.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak