AKTUALNOŚCI

26-04-2017 "Bank, matematyka i Ty" - edycja 2017

Z inicjatywy Szkolnej Kasy Oszczędności, 25 kwietnia br. w Szkole Podstawowej w Kośmidrach odbył się V Regionalny Konkurs Wiedzy Ekonomicznej „Bank, matematyka i Ty”. Adresatami konkursu są uczniowie klas V – VI szkół podstawowych powiatu lublinieckiego oraz szkół podstawowych regionu. W tym roku w konkursie wzięło udział 10 drużyn, reprezentujących następujące szkoły:
SP w Gwoździanach, SP w Krupskim Młynie, SP w Ligocie Woźnickiej, SP w Lisowicach, SP im. św. E. Stein KSW w Lublińcu, SP w Łagiewnikach Małych, SP w Pawonkowie, SP w Psarach, SP w Sadowie, SP w Kośmidrach.

09-04-2017 Wiosenna zbiórka makulatury – podsumowanie.

W ramach akcji Dzień Ziemi SK LOP „Kajtek” oraz SKO ogłosiło zbiórkę makulatury. W dniach 5–7.04.2017 roku w klasach gromadziliśmy ten cenny surowiec.

09-04-2017 Global Money Week 2017

W dniach 27 marca – 2 kwietnia 2017r. uczniowie naszej szkoły brali udział w ogólnoświatowej akcji Global Money Week 2017– Światowy Tydzień Pieniądza. Koordynatorem akcji w Polsce jest Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF), który występuje w roli ogólnopolskiego koordynatora inicjatyw podejmowanych przez poszczególne środowiska szkolne. Hasło tegorocznej, VI edycji brzmiało „Learn. Save. Earn.”– „Ucz się. Oszczędzaj. Zarabiaj.”
Hasło to było motywem przewodnim wszystkich zaplanowanych na ten tydzień zadań i wydarzeń. Akcja objęła swoim zasięgiem wszystkich uczniów, nauczycieli oraz dzieci przedszkolne.  Uczniowie wzięli udział w warsztatach, konkursach oraz włączyli się do akcji zarobkowej – zbiórka surowców wtórnych.

29-03-2017 Pasowanie na czytelnika

Pierwszaki z niecierpliwością czekały na to wydarzenie. 29 marca 2017 r. odbyła się uroczystość Pasowania uczniów klasy I na czytelnika biblioteki szkolnej. Uczniowie klasy I złożyli przyrzeczenie czytelnika w obecności zaproszonych gości: bibliotekarek z Biblioteki Publicznej w Kośmidrach i w Pawonkowie: pani Felicji Mańki i pani Klaudii Kubicy oraz dyrektor szkoły pani Teresy Kopyto, wychowawczyni pani Wandy Król, bibliotekarki pani Anny Kopyto.

24-03-2017 OGŁOSZENIE

WÓJT GMINY PAWONKÓW ZAPRASZA RODZICÓW UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ W KOŚMIDRACH ORAZ WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH MIESZKAŃCÓW NA ZEBRANIE DOTYCZĄCE ZMIAN ZWIĄZANYCH Z REFORMĄ OŚWIATY.

ZEBRANIE ODBĘDZIE SIĘ W SZKOLE PODSTAWOWEJ W KOŚMIDRACH W DNIU 30.03.2017r. O GODZ. 18:00

 


Znaleziono: 443 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Wycieczka do kopalni i Muzeum Chleba

tn_kopalnia-2014-050.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak