AKTUALNOŚCI

15-10-2016 Święto Drzewa

Z inicjatywy SK LOP „Kajtek” w naszej szkole już po raz 14 obchodziliśmy Święto Drzewa pod patronatem Klubu Gaja z Bielska Białej.

Tegoroczne Święto Drzewa odbyło się pod hasłem „Święto Drzewa – wśród pól”. O tym jak ogromną rolę odgrywają zadrzewienia i zakrzewienia śródpolne powiedziały uczennice klasy V: Natalia Smyła, Natalia Misterka, Weronka Skubała, Milena Bronder oraz Oliwia Nowak. Przybliżony przez uczennice temat był jednym ze sposobów Klubu Gaja zachęcających mieszkańców terenów wiejskich do podejmowania działań na rzecz sadzenia drzew i ich ochrony. Każde drzewo to pożytek dla pszczół, ptaków i innych zwierząt.

15-10-2016 Światowy Dzień Zwierząt

4 października  to w kalendarzu Światowy Dzień Zwierząt  –  święto obchodzone corocznie w dzień wspomnienia w Kościele św. Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt, ekologów i ekologii.

08-10-2016 Rusza zbiórka żołędzi i kasztanów

Szkolne Koło LOP ogłasza zbiórkę żołędzi i kasztanów. Zebrane owoce przynosimy do szkoły w przewiewnych workach, aby nie pleśniały. Akcja ma formę konkursu. Klasa, która nazbiera najwięcej pojedzie w nagrodę na biwak.

Zbiórka trwa do 28 października 2016r.

06-10-2016 VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole

Gry, zabawy, konkursy, zajęcia plastyczne to tylko niektóre atrakcje przygotowane dla uczniów z okazji VI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Dzień rozpoczął się od strefy gier. Uczniowie klasy V i III poznali różne gry planszowe utrwalające tabliczkę mnożenia. Próbowali też swoich sił w grach on-line, gdzie trzeba się było wykazać sporym refleksem, np. w tabliczce mnożenia na czas. Po sporej dawce treningu przyszła pora na egzamin. Patrol składający się z młodszych uczniów egzaminował starszych kolegów i nauczycieli ze znajomości tabliczki mnożenia. Kto prawidłowo odpowiedział na 5 pytań egzaminu otrzymywał odznakę i certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia.

06-10-2016 Święto Pieczonego Ziemniaka

Uczniowie naszej szkoły powitali jesień podczas dorocznego Święta Pieczonego Ziemniaka. Bohater dnia nie występował jednak w roli głównej. W klasach odbył się festiwal warzyw i owoców, z których uczniowie przygotowali przepiękne dekoracje. Jak zawsze wykazali się niezwykłą kreatywnością i operatywnością. Powstałe obrazy zachwycały nie tylko wyglądem, ale i smakiem. Szkoda, że nie możemy opublikować zapachu jaki się unosił w szkole od rana. Nie możemy też zaprosić czytelników na degustację. Zapraszamy więc do podziwiania efektów pracy uczniów (zdjęcia w galerii).

Znaleziono: 398 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Zielona szkoła - Kołobrzeg 2012

_dscn8611.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak