AKTUALNOŚCI

20-11-2019 Noc bibliotek - "Znajdźmy wspólny język"

5 października w ramach ogólnopolskiej akcji – Noc Bibliotek – czytelnicy Biblioteki Szkolnej wraz z opiekunem panią Anną Kopyto brali udział w imprezie czytelniczej w Bibliotece Publicznej w Kośmidrach na zaproszenie pani Felicji Mańka i pani Klaudii Kubica.

Temat zajęć stanowiło hasło tegorocznej edycji „Znajdźmy wspólny język”. Nie zabrakło też atrakcji: gier, zabaw literackich, warsztatów plastycznych i wieczoru filmowego z poczęstunkiem. Więcej informacji na stronie Biblioteki Publicznej w Pawonkowie  http://www.biblioteka-pawonkow.pl/noc-bibliotek-n597.html

Serdecznie dziękujemy pani Feli i pani Klaudii za zaproszenie i mile spędzony wieczór w bibliotece.

19-11-2019 Pasowanie na czytelnika klasy I

19 listopada 2019 r. miało miejsce w Bibliotece Szkolnej pasowanie na czytelnika uczniów klasy I, którzy przybyli na tą uroczystość odświętnie ubrani. Byli także goście: Dyrektor Szkoły pani Teresa Kopyto, bibliotekarka z Biblioteki Publicznej w Kośmidrach pani Felicja Mańka oraz wychowawca klasy II pani Agnieszka Latosi.

Był to ważny dzień dla pierwszaków i w związku z tym w bibliotece „zakwitły” bajkowe kwiaty.

16-11-2019 Zbiórka elektrośmieci

W ramach akcji „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci” w naszej szkole w dniach 14-31.10.2019 roku wszyscy mieszkańcy naszej miejscowości mogli dostarczyć na teren szkoły zużyty sprzęt elektroniczny. Uczniowie naszej szkoły przekazali dorosłym informacje i ulotki o akcji zbierania elektrośmieci. Dzięki temu codziennie ilość zebranego sprzętu na terenie naszej szkoły stale rosła.

11-11-2019 Narodowe Święto Niepodległości

7 listopada 2019 r. w naszej szkole oddaliśmy hołd bohaterom, którzy walczyli o niepodległość naszego kraju i regionu. Uroczyście uczciliśmy Narodowe Święto Niepodległości i 100. rocznicę wybuchu I powstania śląskiego. 
Na początku pani Teresa Kopyto - Dyrektor Szkoły powitała zaproszonych gości:
- panią Joannę Wons - Kleta - Wójt Gminy Pawonków
- panią Irenę Sikora - Sekretarz Gminy Pawonków
- pana Jacka Kopyto - Radny Gminy Pawonków
- pana Krzysztofa Radzioch - Radny Gminy Pawonków.
Uczniowie z dużym zaangażowaniem zaprezentowali wiersze, opowieści historyczne oraz piosenki patriotyczne. Mali aktorzy poprzez piękną recytację utworów i poruszający śpiew piosenek żołnierskich i powstańczych dostarczyli zebranym wielu głębokich wzruszeń. W przybliżaniu  wydarzeń historycznych pomagała ciekawa prezentacja multimedilana. Uczestnicy wydarzenia mogli się dowiedzieć wielu interesujących informacji o przebiegu powstań śląskich w najbliższej okolicy. 

11-11-2019 Światowy Dzień Oszczędzania

31 października obchodziliśmy Światowy Dzień Oszczędzania. Z inicjatywny SKO odbyły się warsztaty edukacyjne połączone z turniejem klas. Podczas wykonywania różnorodnych zadań uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat oszczędzania, znajomość polskiej waluty oraz umiejętność liczenia pieniędzy. Była też okazja przypomnienia sobie najpopularniejszych przysłów i sentencji o pieniądzach. Zawodnicy z ochotą podjęli grę w kalambury. Wiele emocji wywołała okolicznościowa edycja gry „5 SEKUND” przygotowana specjalnie na tę okazję przez opiekuna SKO. Najmłodszym zawodnikom najbardziej spodobało się układanie puzzli. Imprezę uświetnił występ kółka teatralnego. Aktorzy pokazali inscenizację "O tym co oszczędzać warto, a czego marnować nie wolno". Podczas występu aktywizowali publiczność, zachęcając do wspólnego śpiewania.

Znaleziono: 637 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Święto Pieczonego Ziemniaka 2012

_dsc_0095.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik