AKTUALNOŚCI

07-02-2021 Sukces w Powiatowym Konkursie Bibliotecznym „Czytam bo lubię”

Uczniowiemklasy VI - Szymon i Bartek odnieśli sukces w Powiatowym Konkursie Bibliotecznym „Czytam bo lubię”, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 w Lublińcu.
W kategorii plastycznej I miejsce zdobył Szymon Majdzik, a w kategorii literackiej II miejsce zajął Bartosz Retig. Zadanie konkursowe polegało na namalowaniu ilustracji lub napisaniu własnego zakończenie do wysłuchanego fragmentu książki „Hobbit”.
Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Jesteśmy z Was ogromnie dumni.
Nagrody i dyplomy przekazane przez organizatorów konkursu laureaci odebrali w szkzole. 

07-02-2021 Sukces Dawida w konkursie fotograficznym

Z ogromną radością i dumą dzielimy się widomością, że uczeń naszej szkoły Dawid Koza, zajął II miejsce w wojewódzkim konkursie fotograficznym IV Paraolimpiada Fotograficzno-Plastyczna w kategorii – szkoły podstawowe. Dawidowi gratulujemy sukcesu.
Więcej o konkursie oraz galeria nagrodzonych prac na stronie organizatora http://foto.znpo.pl/strona-glowna/wyniki/

07-02-2021 Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto  Niepodległości 11 listopada 2020 roku świętowaliśmy inaczej niż zwykle. Dołożyliśmy starań, aby było uroczyście mimo przeciwności. 

24-12-2020 Polski ZŁOTY ma sto lat! - podsumowanie projektu

8 grudnia odbyło się wydarzenie edukacyjne on-line, w którym wzięli udział uczniowie, ich rodziny i nauczyciele. Podczas spotkania podsumowaliśmy działania w projekcie „Polski Złoty ma 100 lat”, który realizowaliśmy w szkole od stycznia 2020. Uczestnicy spotkania zapoznali się z historią polskiej waluty oraz mieli okazję prześledzić dzieje Złotego na przestrzenie ostatnich stu lat.
Głównym punktem programu był turniej rodzinny. 10 drużyn podjęło wyzwanie i zmierzyło się z quizem, którego rozwiązanie wymagało sporo wiedzy. Nasi zawodnicy okazali się bardzo dobrze przygotowani i udzielenie odpowiedzi na pytania dotyczące historii i współczesności Złotego nie sprawiło większych trudności. Po pasjonującym pojedynku, okazało się, że aż 4 rodziny zajęły ex aequo I miejsce, a pozostali, z taką samą ilością punktów uplasowali się na miejscu drugim.
 

31-10-2020 Październik - międzynarodowy miesiąc bibliotek szkolnych.

W ramach tego święta czytelnicy naszej biblioteki szkolnej na zajęciach bibliotecznych i zajęciach świetlicowych poznawali picturebooki, czyli powieści obrazkowe. W książkach tych główną rolę odgrywają ilustracje , tekstu jest niewiele. Należy obserwować ilustracje i wyciągać wnioski. Historia opowiedziana jest obrazem. Picturebooki rozwijają wyobraźnię i skłaniają do refleksji. Uczniowie poznali opowieść Iwony Chmielewskiej - "W kieszonce". Dzieci odbyły podróż w świat wyobraźni - co zastało ukryte w kieszonce?. Ich prace zastały pokazane na wystawce w bibliotece.

 

Znaleziono: 697 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Urodziny Kubusia Puchatka

tn_dsc09636.jpg
Biuletyn Informacji Publicznej
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik