AKTUALNOŚCI

29-05-2018 INFORMACJA O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH (RODO)

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice
Z dniem 25 maja 2018 r. rozpoczyna obowiązywanie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako „RODO”). RODO obowiązywać będzie w identycznym zakresie we wszystkich krajach Unii Europejskiej, a więc także w Polsce i wprowadza szereg zmian w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych, które będą miały wpływ na wiele dziedzin życia. W tej informacji przedstawiamy skrót najważniejszych zagadnień dotyczących przetwarzania danych osobowych, jakie może mieć miejsce po 25 maja 2018 r.

Szczegółowa informacja

14-05-2018 Konkurs Regionalny Poezji, Gwary i Piosenki Śląskiej

24 kwietnia 2018 r. odbyła się w Szkole Podstawowej nr 1 w Lublińcu XVIII edycja Konkursu Regionalnego Poezji, Gwary i Piosenki Śląskiej „Lubi mi się tu… mieszkać” w 100-lecie NIEPODLEGŁEJ POLSKI. Prezentacje odbywały się w trzech kategoriach: recytacja utworów śląskich poetów, mówienie gwarą śląską oraz śpiewanie śląskich piosenek powstańczych. W kategorii – mówienie gwarą śląską – uczennice naszej szkoły – Martyna Byczek, Weronika Skubała, Daria Waroch  zajęły III miejsce. Zespół przygotowywał się do występu pod kierunkiem pani Małgorzaty Frankowskiej. Gratulacje!

06-05-2018 Wiwat Maj! Trzeci Maj!

W piątek, 27 kwietnia odbył się w naszej szkole apel poświęcony rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, uczniowie klasy VI i IV przygotowali program artystyczny pod kierunkiem pani Reginy Paruzel. Nad stroną muzyczną czuwała pani Małgorzata Prauzner- Bechcicka. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni o tematyce patriotycznej. Ważnym elementem apelu było wprowadzenie sztandaru oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Cała społeczność szkolna wysłuchała montażu słono – muzycznego w skupieniu i z powagą.  Była to dobra okazja do ukazania naszym uczniom przywiązania do symboli narodowych i żywa lekcja historii Polski.

26-04-2018 Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady 2018

25 kwietnia 2018r. czytelnicy z klasy VI pod opieką wychowawczyni pani Reginy Paruzel oraz bibliotekarki pani Anny Kopyto wzięli udział w Ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Czytanie Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz”. Do czytania Jeżycjady zaprosiła nas pani Felicja Mańka do Biblioteki Publicznej w Kośmidrach. Fragmenty książek czytały: pani Ewa Malendowicz, która uczyła w naszej szkole języka angielskiego oraz absolwentki naszej szkoły, a obecnie maturzystki : Kinga Weber i Paulina Thomann. W Bibliotece Publicznej i w Bibliotece Szkolnej zostały zorganizowane wystawki książek Małgorzaty Musierowicz, chętni czytelnicy mogli je wypożyczyć, aby zaprzyjaźnić się z bohaterami serii Jeżycjada.

26-04-2018 Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji aktywne czytelniczki naszej biblioteki szkolnej: Kamila Kubica i Martyna Dzięcioł wraz z panią bibliotekarką Anną Kopyto wzięły udział w wydarzeniu czytelniczym zorganizowanym przez Bibliotekę Szkoły Podstawowej nr 3 w Lublińcu i Bibliotekę Pedagogiczną w Lublińcu. Uczennica naszej szkoły – Kamila Kubica – zajęła III miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Czytam, bo lubię”. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu ilustracji do książki „Maksio ma kłopoty” po wysłuchaniu jej fragmentu. Ponadto organizatorzy przygotowali dla uczestników teatrzyk kukiełkowy pt. „Czerwony Kapturek” oraz warsztaty origami. Kamili gratulujemy sukcesu!

Znaleziono: 523 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Mini Muzeum PRL-u

6a.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik