AKTUALNOŚCI

16-12-2019 Mikołajki

Wszystkie dzieci grzeczne były, więc na odwiedziny Mikołaja zasłużyły ...

 

Ten długo wyczekiwany gość miał dla wszystkich miłe słowo i słodki upominek. Dziękujemy Radzie Rodziców za wspracie Świętego Mikołaja w tym przedsięwzięciu. Wink

16-12-2019 Wizyta w teatrze

Klasy I-IV 3 grudnia podziwiały spektakl "W Dolinie Muminków" w Teatrze Dormana w Będzinie, a starsi uczniowie spędzili mikołajki w Teatrze Jana Kochanowskiego w Opolu, gdzie w doskonałych humorach odbyli pouczającą, pełną ciekawych postaci i dobrej muzyki "Podróż za jeden uśmiech". Nasi uczniowie każdego roku otrzymują teatralny upominek mikołajkowy.

  

Póki co skarg i zażaleń do Mikołaja nie było, wręcz przeciwnie - dzieci z teatru wracają zawsze uśmiechnięte i bogatsze o nowe doświadczenia. Możemy pochwalić uczestników tych wyjazdów za wysoką kulturę i umiejętność zachowania się w podróży i w placówkach kulturalnych. Wiemy, że część z nich na pewno wyrośnie na świadomych odbiorców sztuki.

(M. F.)

16-12-2019 Święto Pluszowego Misia

26 listopada czytelnicy Biblioteki Szkolnej przybyli do niej z ulubionymi misiami. Na początku bibliotekarka pani Anna Kopyto przypomniała historię pluszowego misia i zaprezentowała książki z różnymi misiami. Potem dzieci wysłuchały audiobooka „Kubuś i miodowe drzewo”. A następnie rozwiązywały zagadki i zadania dotyczące wysłuchanego utworu. W dalszej części spotkania dzieci przedstawiały swoje misie oraz wypożyczały do czytania książki o misiach, które je zaciekawiły. Uczniowie rysowali też portrety swoich misiów, które można oglądać na wystawce „Dzień pluszowego misia”. Dzień ten w naszej szkole od wielu lat dzieci bardzo lubią . 

(A.K.)

24-11-2019 Jesteśmy szkołą z Pozytywną Uwagą ;)

#pozytywnauwaga

Nie tylko w listopadzie, nie tylko jutro, każdego dnia znajdź coś pozytywnego i pochwal.  

„Pozytywna uwaga” to ogólnopolska akcja, dzięki której chcemy sprawić, aby jak najwięcej dzieci dostało w listopadzie 2019r. (i nie tylko) pozytywną uwagę. Akcja polega na wpisywaniu uczniom pozytywnych uwag przez nauczycieli. Każde dziecko zasługuję na pochwałę. Niech dzięki pozytywnym pochwałom nasze dzieci uwierzą w siebie, idą w świat przekonane, że są w czymś dobre. Niech poczują nasze wsparcie i uwierzą w siebie. Co ważne, chwalmy też siebie. Rozmawiajmy z nauczycielami, im także powiedzmy coś dobrego. Nic przecież tak nie motywuje do lepszej pracy jak dobre słowo.

15 listopada 2019r. uczniowie klasy II podczas warsztatów prowadzonych przez pedagoga szkolnego uczyli się chwalić siebie i swoich rówieśników. Zajęcia przebiegały w bardzo przyjaznej atmosferze. Dzieci brały w nich bardzo aktywny udział.

Więcej o akcji na stronie organizatora https://pozytywnauwaga.pl/

 

24-11-2019 Wyróżnienie dla Szymona

22 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Lublińcu odbył się finał XI Powiatowego Konkursu pt.:"Baśnie, legendy i podania Górnego Śląska", realizowanego cyklicznie od wielu lat. Organizatorami były: Publiczna Biblioteka Pedagogiczna Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli "WOM" w Częstochowie Filia w Lublińcu oraz biblioteka Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marii Konopnickiej w Lublińcu. 
Spośród nadesłanych prac jury przyznało wyróżnienie  Szymonowi Majdzikowi. Szymon, jesteśmy z Ciebue dumni i  życzymy dalszych sukcesów!
Celem konkursu było uwrażliwienie dzieci na wartość dziedzictwa kulturowego własnego regionu. Konkurs skierowany był do uczniów V klas szkół podstawowych z powiatu lublinieckiego. Zadaniem uczestników było zilustrowanie dowolnej baśni, legendy lub podania Górnego Śląska.

Znaleziono: 643 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Zielona Szkoła - Kołobrzeg 2013

_dscn3612.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik