AKTUALNOŚCI

11-11-2017 Wizyta przedstawiwcieli OTOZ ANIMALAS Inspektoratu w Lublińcu

Październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt. My dbamy o zwierzęta cały rok, ale żeby zgłębić wiedzę o ich potrzebach, zaprosiliśmy do naszej szkoły przedstawicieli Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt „Animals” Inspektoratu w Lublińcu. Panie Magdalena Ziółek i Jolanta Ostrowska opowiedziały nam o działaniach OTOZ „Animals”, pokazały zdjęcia uratowanych zwierząt i w bardzo ciekawy sposób opowiedziały o przeprowadzanych interwencjach.

10-11-2017 Ślubowanie

20 października w pięknie udekorowanej sali, w odświętnych strojach, w obecności rodziców, starszych kolegów i koleżanek oraz zaproszonych gości uczniowie klasy I dali popis swoich umiejętności. Mimo lekkiej tremy dzieci dzielnie się spisały i pokazały ile już się nauczyły w czasie dwóch miesięcy pobytu w szkole. 

06-11-2017 Czytelnicze projekty edukacyjne

Na zakończenie miesiąca października poświęconego bibliotekom szkolnym na apelu szkolnym zostały przedstawione projekty edukacyjne przeprowadzone w naszej szkole z wykorzystaniem księgozbioru biblioteki szkolnej w ramach "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa". Wszyscy uczestnicy projektów zostali ocenieni, a wyróżniającym się czytelnikom pani dyrektor Teresa Kopyto wręczyła nagrody. 

22-10-2017 Święto Pieczonego Ziemniaka

Impreza to nie byle jaka. Obchodzimy Święto Pieczonego Ziemniaka.

16 października uczniowie klas I – III wzięli udział w dorocznym Święcie Pieczonego Ziemniaka. Dzieci przygotowały warzywne kukiełki, ziemniaki dziwaki i ziemniaki olbrzymy, które zaprezentowały kolegom i koleżankom. Prezentacja kukiełek była okazją do rozpoznawania i nazywania warzyw. Uczniowie rozwiązywali też jesienne zagadki oraz rozmawiali o potrawach, które można przygotować z ziemniaków.

Druga część imprezy odbyła się na boisku. Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała zabawom na  świeżym powietrzu. Było też obowiązkowe ognisko – pieczone ziemniaki oraz kiełbaski ufundowane przez SKO.  

22-10-2017 Dzień Edukacji Narodowej

Nietypowo świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Grupa uczniów z kółka teatralnego zaprosiła nauczycieli do udziału w ineteraktywnym przedstawieniu. Nauczycieli otrzymali bilety na podróż specjalnym pociagiem. Wysiadający na kolejnych stacjach musieli zdać egzamin i wykazać się różnymi sprawnościami. Na koniec odbył się test picia soku z cytryny. Komu udało się wypić z uśmiechem, otrzymywał order - ciastko upieczone i ozdobione własnoręcznie przez uczniów.

Dziękujemy za piekną uroczystość, życzenia i wszystkie przejawy życzliwiści.

Znaleziono: 480 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Data: 2018-06-22
Rada Rodziców przypomina o nieobowiązkowej składce na rok szkolny 2017/18

Losowa galeria: Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

tn_img_9412.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak