AKTUALNOŚCI

28-08-2019 Jak nie czytam jak czytam - edycja 2019

7 czerwca 2019 r. o godz. 10.00 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskiej akcji masowego czytania pod hasłem „ Jak nie czytam, jak czytam”. Uczniowie wraz z nauczycielami przyłączyli się do bicia rekordu liczby czytających w tym samym momencie. Na początku bibliotekarka pani Anna Kopyto przypomniała najważniejszy cel akcji, czyli stworzenie wśród dzieci i młodzieży pozytywnych skojarzeń z książką i zaprosiła wszystkich do wspólnego czytania. Gościem specjalnym była bibliotekarka z Biblioteki Publicznej w Kośmidrach pani Felicja Mańka, która zaprezentowała dzieciom fragment najnowszej książki dla młodzieży, napisanej przez Andrzeja Żaka. Fragmenty ulubionych książek czytali głośno również chętni uczniowie oraz nauczyciele. Bardzo cieszy, że w tym roku było wielu chętnych do czytania.

27-08-2019 Zajęcia przyrodnicze w terenie

Dzieciom tak  się spodobały zajęcia z Panią Małgorzatą, że następnego dnia też się z nią spotkaliśmy. W Agroturystyce w Kośmidrach uczniowie badali rzekę Lublinicę. I wiecie co? Jest czyściutka! Świadczą o tym żyjątka, które wyłowiliśmy. Oczywiście żadne zwierzę nie ucierpiało :) 

Był też czas na relaks i zabawę!

27-08-2019 Zajęcia przyrodnicze - dzień sów

29 maja 2019 r. Pani Małgorzata Bednarek z Agroturystyki w Kośmidrach poprowadziła zajęcia przyrodnicze. Uczniowie poznali gatunki sów występujących w Polsce, dowiedzieli się, jak żyją te ptaki i jakie mają charakterystyczne cechy. Wiemy już, co to szlara i wypluwka :) Wiemy także, dlaczego sowy latają bezszelestnie. :) To była wyjątkowa lekcja przyrody. Pani Małgorzacie serdecznie dziękujemy.

27-08-2019 W Radzionkowie

28 maja grupa uczniów z klas I-VII uczestniczyła w lekcji przyrody w terenie. Odwiedzili Śląski Ogród Botaniczny w Radzionkowie i badali przyrodę wszystkimi zmysłami. Oczywiście był i w-f na rewelacyjnym placu zabaw.  

27-08-2019 Zielona Szkoła w Kątach Rybackich

W dniach 27-31 maja 2019 r. grupa 50 uczniów pod opieką wychowawców  odpoczywała na zielonej  szkole w Kątach Rybackich. Po kilkugodzinnej podróży dotarliśmy do celu podróży, gdzie gospodarze ośrodka czekali na nas z pysznym obiadem. Następnie rozpakowaliśmy bagaże i udaliśmy się na spacer, aby przywitać się morzem.  Wieczorem odbyło się ognisko integracyjne. Mimo iż wieczór był chłodny, atmosfera była gorąca i humory dopisywały.

Znaleziono: 608 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Teatrzyk pt. "Trzy świnki"

tn_20180221_110639.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik