AKTUALNOŚCI

05-11-2012 Zbiórka surowców wtórnych

W dniach 8 - 9 listopada 2012r. odbyła się zbiórka surowców wtórnych. Zbieraliśmy:

  • makulaturę,
  • szkło,
  • butelki plastikowe PET
  • opakowania po chemii domowej.

Tym razem oprócz społeczności szkolnej do akcji włączyli się mieszkańcy wsi. W wyznaczonych dniach zwieźli na teren szkoły sporą ilość posegregowanych odpadów. Udało się zebrać 698 kg śmieci, co pozwoliło zarobić 97 zł.

Surowce kupiła współpracująca z nami już od lat firma MASK z Lublińca.

02-11-2012 Monitoring na terenie szkoły

24 października około godziny 16:00 został uruchomiony monitoring na terenie naszej szkoły. W chwili obecnej zainstalowane są dwie kamery na ścianach budynku, które swoim zasięgiem obejmują wejście na teren szkoły, plac oraz boisko. Obraz z kamer zapisywany jest do rejestratora, który pozwala na odtworzenie zapisanych danych w dowolnym momencie. Instalacja monitoringu ma na celu podniesienie bezpieczeństwa oraz ograniczenie wandalizmu.

01-11-2012 Finał powiatowego konkursu plastycznego

30 października w ramach obchodów Światowego Dnia Oszczędzania odbył się w naszej szkole finał powiatowego konkursu plastycznego „Drzewo”. Konkurs zorganizowała Szkolna Kasa Oszczędności (SKO) i Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody (LOP). Uczniowie klasy II przygotowali z tej okazji specjalny program, w którym zachęcali do oszczędzania oraz reklamowali nasze szkolne SKO. Oprócz całej społeczności szkolnej w uroczystości wzięli udział zaproszeni goście z innych szkół - laureaci konkursu oraz przedstawiciele sponsorów.

25-10-2012 Ślubowanie uczniów klasy I

24 października odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszaków oraz pasowanie na ucznia. Zgodnie z tradycja szkolną w obecności rodziców i całej społeczności szkolnej uczniowie klasy I zaprezentowali swoje umiejętności - pięknie recytowali i śpiewali. Tym samym udowodnili, że szybko się uczą i w pełni zasługują na miano ucznia.

22-10-2012 Bankowe dyktando

18 października odbył się szkolny konkurs ortograficzno - bankowy zorganizowany przez SKO. Chętni uczniowie z klas III - VI pisali dyktando z pojęciami bankowymi. Kilka dni wcześniej pojawiły się w szkole plakaty zachęcające do wzięcia udziału w konkursie. Na plakacie znajdowała się też lista pojęć, których pisownię i znaczenie warto powtórzyć przed dyktandem.

Znaleziono: 598 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: XV Rajd Rowerowy Szlakiem Gniazd Bocianich Gminy Pawonków

7.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik