AKTUALNOŚCI

01-11-2012 Finał powiatowego konkursu plastycznego

30 października w ramach obchodów Światowego Dnia Oszczędzania odbył się w naszej szkole finał powiatowego konkursu plastycznego „Drzewo”. Konkurs zorganizowała Szkolna Kasa Oszczędności (SKO) i Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody (LOP). Uczniowie klasy II przygotowali z tej okazji specjalny program, w którym zachęcali do oszczędzania oraz reklamowali nasze szkolne SKO. Oprócz całej społeczności szkolnej w uroczystości wzięli udział zaproszeni goście z innych szkół - laureaci konkursu oraz przedstawiciele sponsorów.

25-10-2012 Ślubowanie uczniów klasy I

24 października odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszaków oraz pasowanie na ucznia. Zgodnie z tradycja szkolną w obecności rodziców i całej społeczności szkolnej uczniowie klasy I zaprezentowali swoje umiejętności - pięknie recytowali i śpiewali. Tym samym udowodnili, że szybko się uczą i w pełni zasługują na miano ucznia.

22-10-2012 Bankowe dyktando

18 października odbył się szkolny konkurs ortograficzno - bankowy zorganizowany przez SKO. Chętni uczniowie z klas III - VI pisali dyktando z pojęciami bankowymi. Kilka dni wcześniej pojawiły się w szkole plakaty zachęcające do wzięcia udziału w konkursie. Na plakacie znajdowała się też lista pojęć, których pisownię i znaczenie warto powtórzyć przed dyktandem.

22-10-2012 Jesienny plener malarski w Kośmidrach

Za nami już drugi plener malarski zorganizowany w ramach zajęć pozalekcyjnych dla naszych uczniów. Mimo dosyć mroźnej pogody najtrwalsi malarze ruszyli w teren poszukiwać inspirującego miejsca.

W tym roku zachwyciły ich widoki nad rzeką. Ekipa ochoczo i w skupieniu pracowała nad obrazami. W sobotnie popołudnie powstały ciekawe prace malarskie wykonane przez uczniów klasy IV i VI.

20-10-2012 Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to święto znane wszystkim pod nieco skróconą nazwą - Dzień Nauczyciela. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej (KEN), która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zalegalizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 r. Tego dnia obchodzimy rokrocznie Dzień Nauczyciela w polskich szkołach.

Znaleziono: 631 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Święto patronek szkoły

tn_dscn8089.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik