AKTUALNOŚCI

26-04-2018 Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady 2018

25 kwietnia 2018r. czytelnicy z klasy VI pod opieką wychowawczyni pani Reginy Paruzel oraz bibliotekarki pani Anny Kopyto wzięli udział w Ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Czytanie Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz”. Do czytania Jeżycjady zaprosiła nas pani Felicja Mańka do Biblioteki Publicznej w Kośmidrach. Fragmenty książek czytały: pani Ewa Malendowicz, która uczyła w naszej szkole języka angielskiego oraz absolwentki naszej szkoły, a obecnie maturzystki : Kinga Weber i Paulina Thomann. W Bibliotece Publicznej i w Bibliotece Szkolnej zostały zorganizowane wystawki książek Małgorzaty Musierowicz, chętni czytelnicy mogli je wypożyczyć, aby zaprzyjaźnić się z bohaterami serii Jeżycjada.

26-04-2018 Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji aktywne czytelniczki naszej biblioteki szkolnej: Kamila Kubica i Martyna Dzięcioł wraz z panią bibliotekarką Anną Kopyto wzięły udział w wydarzeniu czytelniczym zorganizowanym przez Bibliotekę Szkoły Podstawowej nr 3 w Lublińcu i Bibliotekę Pedagogiczną w Lublińcu. Uczennica naszej szkoły – Kamila Kubica – zajęła III miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Czytam, bo lubię”. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu ilustracji do książki „Maksio ma kłopoty” po wysłuchaniu jej fragmentu. Ponadto organizatorzy przygotowali dla uczestników teatrzyk kukiełkowy pt. „Czerwony Kapturek” oraz warsztaty origami. Kamili gratulujemy sukcesu!

23-04-2018 Makulatura na wycieczkę - podsumowanie

W dniach 16 – 18. 04. 2018 trwała w szkole zbiórka makulatury zorganizowana przez Szkole Koło LOP i SKO. Do akcji włączyła się cała społeczność szkolna oraz rodzice. Dzięki zaangażowaniu sporej grupy osób udało się zebrać rekordową ilość surowca. Zebraliśmy 2060 kg papieru. 

18-04-2018 Wielki sukces małych czytelników

12 kwietnia 2018r. w Lublińcu odbył się półfinał Wojewódzkiego Konkursu Czytelniczego „Wielka Liga Czytelników”. Czytelnicy naszej Biblioteki Szkolnej: Szymon Majdzik, Maja Mańka i Igor Urbańczyk wykazali się najlepszą znajomością lektury pt. „Oto jest Kasia”. Zajęli I miejsce w eliminacjach powiatowych i zdobyli awans do finału konkursu w Katowicach. Konkurs organizowany jest przez WOM w Katowicach oraz Bibliotekę Pedagogiczną w Katowicach. Zwycięzcom składamy serdeczne gratulacje i życzymy powodzenia podczas finału.

 

18-04-2018 "Bank, matematyka i Ty" - edycja 2018

16 kwietnia 2018 gościliśmy w naszej szkole uczestników VI Regionalnego Konkursu Wiedzy Ekonomicznej „Bank, Matematyka i Ty”. W konkursie wzięło udział 7 drużyn reprezentujących szkoły podstawowe z terenu powiatu lublinieckiego. Uczestnicy musieli wykazać się sprawnością rachunkową w zakresie obliczeń procentowych, znajomością pojęć z dziedziny ekonomii, a także umiejętnościami praktycznymi, takimi jak liczenie pieniędzy czy robienie zakupów. Nie bez znaczenia była też strategia gry zespołu.  

Znaleziono: 545 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: FESTYN RODZINNY ? CZAS NA ZDROWIE?

3.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik