AKTUALNOŚCI

12-04-2019 Sukces naszych recytatorów

Sukces. Trzy wyróżnienia dla naszych recytatorów podczas eliminacji powiatowych XXXI Regionalnych Spotkań z Poezją i Prozą „Wrażliwość na słowa”, które odbyły w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu. W kategorii I – wyróżnienie zdobył Radosław Swoboda z klasy I. W kategorii II – wyróżnienie otrzymali Olaf Smyła i Laura Grabolus.

Komisja konkursowa miało bardzo trudne zadanie, gdyż wszystkie wystąpienia były warte nagrodzenia. A podczas tegorocznych eliminacji zaprezentowało się ponad 80 młodych recytatorów.

Więcej o konkursie, wyniki i galeria zdjęć na stronie MDK w Lublińcu http://mdk.lubliniec.pl/artykul/2358

12-04-2019 Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego

Drużyna naszej szkoły zajęła II miejsce w gminnych eliminacjach konkursu Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego, które odbyły się w miniony piątek w Łagiewnikach Małych. Cieszymy się z Waszego sukcesu. Gratulujemy!

 

12-04-2019 Wielka Liga Czytelników - finał wojewódzki

Czytelnicy biblioteki szkolnej – uczniowie: Szymon Majdzik, Igor Urbańczyk i Tomasz Pietrucha wzięli udział w finale wojewódzkim Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników”, który odbył się w Bibliotece Pedagogicznej w Katowicach. Chłopcy zajęli 8 miejsce zdobywając 138 punktów na 150. Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod kierunkiem pani biblotekarki - Anny Kopyto. Wykazali się bardzo dobrą znajomością lektury. Szymonowi, Igorowi i Tomkowi gratulujemy sukcesu oraz zapału do czytania. 

12-04-2019 Pasowanie na czytelnika

3 kwietnia w bibliotece szkolnej odbyła się uroczystość pasowania na czytelnika.To był ważny dzień dla uczniów klasy I. Pierwszoklasiści odświętnie ubrani przybyli do biblioteki wraz ze swoją wychowawczynią panią Agnieszką Latosi. Na uroczystości byli też obecni zaproszeni goście – dyrektor szkoły pani Teresa Kopyto oraz bibliotekarka z Biblioteki Publicznej pani Felicja Mańka. 
Na początku bibliotekarka pani Anna Kopyto zapoznała uczniów klasy I z Regulaminem Biblioteki. Następnie przeprowadziła zabawę w poszukiwanie śladów bajkowych krasnoludków wśród książek na regałach bibliotecznych. Odnajdywanie przedmiotów wraz z myślami zachęcającymi do czytania bardzo się dzieciom podobało.

 

12-04-2019 Światowy Dzień Zespołu Downa

21 marca na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa. Podczas całego tygodnia z okazji tego niezwykłego święta w naszej szkole zaplanowano szereg wydarzeń, m.in.: wystawy prac plastycznych uczniów, prelekcje dla dzieci , których celem było podniesienie świadomości społecznej na temat życia i potrzeb osób z zespołem Downa. W tym dniu założyliśmy kolorowe skarpetki – dwie i obowiązkowo nie do pary! Tym drobnym gestem okazaliśmy swoją solidarność z osobami dotkniętymi trisomią chromosomu 21. Inicjatorką działań była pani pedagog – Aleksandra Graca.

Znaleziono: 620 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Ognisko uczniów klasy IV

tn_img_9299.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik