AKTUALNOŚCI

09-10-2017 Październik miesiącem bibliotek szkolnych

6 października br. gościliśmy w bibliotece szkolnej bibliotekarki z Biblioteki Pedagogicznej w Częstochowie, Filia w Lublińcu – panią Olimpię Zielińską oraz panią Annę Bidzińską-Kristof w związku z tym, że październik to miesiąc poświęcony bibliotekom szkolnym. Panie bibliotekarki przeprowadziły warsztaty biblioteczne: jak wykonać ilustracje do książek w technice 3D.  Uczniowie klasy III i IV wykonali z kolorowego papieru piękne prace, które można podziwiać na wystawce w bibliotece. Spotkanie odbyło się w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

09-10-2017 Warsztaty w Gminnej Bibliotece w Kośmidrach

5 października 2017r. uczniowie klas V i VI wzięli udział w spotkaniu autorskim z panem Zbigniewem Masternakiem – pisarzem, autorem scenariuszy filmowych, byłym piłkarzem. Napisał powieść „Księstwo”. Na jej podstawie powstał film o tym samym tytule. Autor opisuje swoje dzieciństwo, początki pisania, przedstawia też świętokrzyskie legendy.
Pisarz opowiadał o pracy na planie filmowym oraz dlaczego zaczął pisać książki. Zachęcał dzieci do rozwijania swoich zainteresowań. Przeprowadził dla uczniów warsztaty na temat pisania scenariusza filmowego. Najlepiej wypadła praca: Kajetana, Alicji i Szymona uczniów klasy V. Spotkanie zorganizowała Biblioteka Publiczna w Pawonkowie, Filia w Kośmidrach. Dziękujemy za zaproszenie.

25-09-2017 Turniej Bibliotek

5 lipca 2017r. czytelnicy z naszej szkoły wzięli udział w Turnieju Bibliotek Gminy Pawonków pod opieką pań bibliotekarek: Felicji Mańka i Anny Kopyto. Był to piknik wakacyjny połączony z warsztatami czytelniczo - teatralnymi prowadzonymi przez panie : Annę Trzepizur i Katarzynę Koza w Lisowicach. Więcej informacji znależć można na stronie internetowej organizatorów: Gminnej Biblioteki Publicznej w Pawonkowie i LCSK w Lisowicach http://lcsklisowice.blogspot.com/2017/07/piknik-na-rozpoczecie-wakacji.html21-09-2017 Czytanie "Wesela" i spotkanie z egzotycznym gościem

21 września 2017 r. odbyła się w naszej szkole impreza czytelnicza zorganizowana w ramach akcji Narodowe Czytanie oraz Dnia Dziedzictwa Kulturowego. Fragmenty  „Wesela”  Stanisława Wyspiańskiego przeczytały panie bibliotekarki z Biblioteki Publicznej: pani Klaudia Kubica i pani Felicja Mańka. Następnie uczniowie obejrzeli prezentację o Muzeum „Rydlówka” w Krakowie – miejscu akcji „Wesela”.
Gościem specjalnym był ksiądz  Adi Pati Manek – misjonarz z Indonezji, który studiował w Polsce i świetnie opanował język polski. Opowiedział uczniom jak uczą się i spędzają wolny czas dzieci w Indonezji. Przedstawił też ciekawostki z życia w tym egzotycznym dla nas kraju. Dzieci były bardzo zainteresowane, zwłaszcza zwierzętami. Zadawały mnóstwo pytań, na które misjonarz Adi cierpliwie i wyczerpująco odpowiadał. Spotkanie było bardzo ciekawe. Przebiegło w przyjaznej atmosferze. Wydarzenie to przygotowały panie: Anna Kopyto i Brygida Cziudai.

16-09-2017 Jesienna zbiórka makulatury - podsumowanie

Zakończyła się jesienna zbiórka makulatury przeprowadzona w ramach akcji Sprzątanie świata. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji. Dzięki pomocy i zaangażowaniu rodziców znów pobiliśmy rekord w ilości zebranego surowca. 

Znaleziono: 496 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Data: 2018-09-19
19 września br. (środa) - godz. 17.00

Losowa galeria: VIII Gminny Konkurs Ortograficzny

5.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak