AKTUALNOŚCI

10-11-2017 Ślubowanie

20 października w pięknie udekorowanej sali, w odświętnych strojach, w obecności rodziców, starszych kolegów i koleżanek oraz zaproszonych gości uczniowie klasy I dali popis swoich umiejętności. Mimo lekkiej tremy dzieci dzielnie się spisały i pokazały ile już się nauczyły w czasie dwóch miesięcy pobytu w szkole. 

06-11-2017 Czytelnicze projekty edukacyjne

Na zakończenie miesiąca października poświęconego bibliotekom szkolnym na apelu szkolnym zostały przedstawione projekty edukacyjne przeprowadzone w naszej szkole z wykorzystaniem księgozbioru biblioteki szkolnej w ramach "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa". Wszyscy uczestnicy projektów zostali ocenieni, a wyróżniającym się czytelnikom pani dyrektor Teresa Kopyto wręczyła nagrody. 

22-10-2017 Święto Pieczonego Ziemniaka

Impreza to nie byle jaka. Obchodzimy Święto Pieczonego Ziemniaka.

16 października uczniowie klas I – III wzięli udział w dorocznym Święcie Pieczonego Ziemniaka. Dzieci przygotowały warzywne kukiełki, ziemniaki dziwaki i ziemniaki olbrzymy, które zaprezentowały kolegom i koleżankom. Prezentacja kukiełek była okazją do rozpoznawania i nazywania warzyw. Uczniowie rozwiązywali też jesienne zagadki oraz rozmawiali o potrawach, które można przygotować z ziemniaków.

Druga część imprezy odbyła się na boisku. Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała zabawom na  świeżym powietrzu. Było też obowiązkowe ognisko – pieczone ziemniaki oraz kiełbaski ufundowane przez SKO.  

22-10-2017 Dzień Edukacji Narodowej

Nietypowo świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Grupa uczniów z kółka teatralnego zaprosiła nauczycieli do udziału w ineteraktywnym przedstawieniu. Nauczycieli otrzymali bilety na podróż specjalnym pociagiem. Wysiadający na kolejnych stacjach musieli zdać egzamin i wykazać się różnymi sprawnościami. Na koniec odbył się test picia soku z cytryny. Komu udało się wypić z uśmiechem, otrzymywał order - ciastko upieczone i ozdobione własnoręcznie przez uczniów.

Dziękujemy za piekną uroczystość, życzenia i wszystkie przejawy życzliwiści.

22-10-2017 Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

29 września dzień rozpoczął się od apelu, na którym przedstawione zostały ogólne założenia i idea Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Uczniowie poznali plan dnia i możliwości zdobycia tytułu „Eksperta”.

Od poniedziałku, 25.09 trwały przygotowania do wielkiego finału, który odbył się w piątek, 29.09. Przez cały tydzień podczas zajęć świetlicowych i na przerwach odbywały się turnieje tabliczki mnożenia. Uczniowie  mieli możliwość rozwiązywania zadań utrwalających, grali w gry planszowe oraz interaktywne. Poznali ciekawe gry z wykorzystaniem talii kart czy kostek. Utrwalali trudne przykłady, między innymi przez wykonanie plakatów. 

Znaleziono: 504 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Bank, matematyka i Ty - edycja 2016

tn_dsc_0114.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak