AKTUALNOŚCI

24-10-2020 Zawieszenie zajęć

WAŻNA INFORMACJA!

ZGODNIE Z DECYZJĄ  RZĄDU ZAWIESZONE ZOSTAJĄ NA OKRES DWÓCH TYGODNI

ZAJĘCIA STACJONARNE DLA UCZNIÓW KLAS IV - VIII 

PRZESPISY WCHODZĄ W ŻYCIE OD 24.10.2020 

                                                  I BĘDĄ OBOWIĄZYWAŁY DO 8.11.2020

Przedszkola oraz klasy I – III będą funkcjonowały bez zmian,
       według dotychczasowych zasad.


09-10-2020 Jesienna zbiórka makulatury - wrzesień 2020

Szkolne Koło LOP oraz SKO we wrześniu ogłosiły jesienną zbiórkę makulatury. Była to zbiórka wyjątkowa - cały dochód ze sprzedaży makulatury zostanie wpłacony na pomoc Zespołowi Szkół im. św. Edyty Stein KSW w Lublińcu na odbudowę po pożarze.

Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, dziadkom za dostarczenie surowca do szkoły. Wszystko było bardzo dobrze spakowane i opisane. Dzięki temu w czwartek 1 października 2020 roku surowiec został zapakowany na samochód ciężarowy firmy MASK z Lublińca. Udało się zebrać 1000 kg makulatury, zysk ze sprzedaży to 89 zł.

Wszystkim, którzy pomogli w segregowaniu, wiązaniu i dostarczeniu makulatury do szkoły serdecznie dziękujemy. 

09-10-2020 Powitanie jesieni w Agroturystyka Kośmidry

Uczniowie klas I – III wzięli udział w ciekawych zajęciach przyrodniczych w Agroturystyka w Kośmidrach. Poznali wielką różnorodność nasion, kwiatów oraz owoców i warzyw.  Podczas krótkiego spaceru dzieci zbierały nasiona roślin, a w ogrodzie poznawały owoce, warzywa, rozpoznawały ich części jadalne – liście, korzenie, kwiaty.  Był też czas na zabawy, a przy  ognisku można było poczęstować się pieczonymi zimniakami, kiełbaskami i ciepłą herbatą. Dziękujemy serdecznie pani Małgorzacie Bednarek za zaproszenie, poprowadzenie zajęć i gościnę.  

09-10-2020 Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2020

W tygodniu poprzedzającym obchody ŚDTM2020 uczniowie na lekcjach matematyki i zajęciach pozalekcyjnych powtarzali i utrwalali tabliczkę mnożenia w toku różnych gier i zabaw - gry planszowe, gry karciane, gry z użyciem kostek, karty Grabowskiego. Na korytarzu pojawiły się plakaty promujące ŚDTM oraz naklejki na schodach umożliwiające powtarzanie trudnych przykładów podczas wchodzenia. Uczniowie klasy V i VI tworzyli własne gry planszowe, a klasa III przygotowała kolorowe plakaty. Podczas ŚDTM 2020 "patrole egzaminacyjne"  sprawdzały sprawność liczenia w zakresie tabliczki mnożenia nie tylko starszych kolegów i koleżanek, ale również nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły. Natomiast w klasach III - VIII odbyły się egzaminy nadzorowane przez "Komisje egzaminacyjne".

30-09-2020 Ogólnopolski dzień głośnego czytania

29 września obchodzony jest Ogólnopolski dzień głośnego czytania. Święto ma na celu promocję lektury i głośnego czytania. Zostało ogłoszone w 2001 r. z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej - autorki książek dla dzieci i młodzieży. W naszej szkole w związku z tym świętem oraz 100. rocznicą urodzin Papieża Jana Pawła II oddaliśmy hołd temu Wielkiemu Polakowi. Bibliotekarka Anna Kopyto przeczytała na głos fragmenty książki Mariusza Wollny - "Jak Lolek został papieżem" w ramach zajęć świetlicowych. Dzieci mogły poznać dziecięce zainteresowania Karola Wojtyły.

 

Strona 2 z 129 << poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 .. 129 następna >>
Znaleziono: 643 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Klasowa wycieczka do Zakopanego

14.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik