AKTUALNOŚCI

31-10-2023 Jesienne prace w „Ogrodzie zmysłów, zabaw i pomysłów”

Po powrocie do szkoły po letnich wakacjach co tydzień uczniowie klasy VI pracują nad tym aby nasz ogród był coraz piękniejszy. Korzystając z pogody zasadzili jesienne bulwy i cebule kwiatowe. Posprzątali porozrzucane elementy wypełnienia ścieżki sensorycznej. Wykonali zabiegi podwiązywania młodych pędów wiązów Camperdownii by mogły przybierać kształt parasola. Kasztanami wypełnili dwa oczka w ścieżce sensorycznej. Kolejnym zadaniem będzie nazbieranie żołędzi.

27-10-2023 Zdrowe odżywianie na zajęciach praktycznych w klasach 2 i 3

W nawiązaniu do lekcji o zdrowym odżywianiu uczniowie klas II i III zrobili  pyszną sałatkę jarzynową. Za pomocą zmysłu dotyku i węchu rozpoznawali produkty. Przypomnieli sobie wiadomości o rodzajach i właściwościach zdrowotnych warzyw. Na koniec przygotowali plakaty, które zaprezentowali kolegom i koleżankom na zajęciach świetlicowych. To był bardzo pracowity dzień ale uśmiechnięte i pełne skupienia buzie pokazują, że zajęcia bardzo się podobały.

27-10-2023 Warsztaty wykonywania lampionów "jack-o-lantern"

Uczniowie klasy 5  z ogromnym zaangażowaniem wyknali dziś prawdziwe angielskie dyniowe lampiony z dyni :)

19-10-2023 Ślubowanie klasy pierwszej

24 października 2023 r. odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy I. Pierwszoklasiści z wielkim zaangażowaniem udowadniali, że posiadają już dużą wiedzę i umiejętności, by móc godnie reprezentować naszą szkołę. Złożyli uroczyste ślubowanie, zostali pasowani na uczniów, otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Życzymy im wielu sukcesów!

19-10-2023 Warsztaty pzyrodnicze klas 7 i 8

Klasy 7 i 8 wzięły udział w warsztatach dendrologicznych prowadzonych przez Panią Małgorzatę Bednarek z Agroturystyki Kośmidry. Uczniowie uczyli się rozpoznawać gatunki drzew na podstawie materiału zebranego w terenie, w oparciu o informacje zawarte w Atlasie drzew. Stworzyli własne atlasy drzew i krzewów.  Ponadto poznali najstarsze drzewo w Kośmidrach -ok.trzystuletni wiąz- wspaniałego świadka kośmiderskich dziejów. Pani Małgosi dziękujemy za fantatstyczny i niezmiernie owocny czas.

Strona 2 z 159 << poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 .. 159 następna >>
Znaleziono: 793 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Światowy Dzień Zwierząt

5.jpg
Biuletyn Informacji Publicznej
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik