AKTUALNOŚCI

09-10-2019 Głośne czytanie z SU

W bibliotece szkolnej odbyło się głośne czytanie z Samorządem Uczniowskim z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Głównymi odbiorcami tego święta są dzieci. Głośne czytanie sprawia, że dzieci poszerzają  swoje słownictwo i wzbogacają swoją wyobraźnię. W związku z tym SU naszej szkoły czytał dla swoich młodszych koleżanek i kolegów fragmenty ich ulubionej serii książek "Na pomoc zwierzakom". Przewodnicząca SU - Julia Kupiec zaprezentowała książkę - "Dusia", zastępca SU - Dawid Kucharczyk - książkę "Figa tęskni za domem", a skarbnik SU - Martyna Piechota – książkę "Zosia i jej zoo". Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały głośnego czytania, a następnie wypożyczały książki do czytania w domu.

 

05-10-2019 Jesienna zbiórka makulatury - wrzesień 2019

W ramach akcji Sprzątania Świata SK LOP „Kajtek” oraz SKO ogłosiło zbiórkę makulatury. W dniach 26-30.09 oraz 1-2.10.2019 roku w klasach gromadziliśmy ten cenny surowiec. Dzięki pomocy rodziców, dziadków, sąsiadów uczniowie przynosili do szkoły spakowaną i powiązaną makulaturę. Każda ilość była ważona i dopisywana do klasowego konta. W środę surowiec został zapakowany na samochód ciężarowy firmy MASK z Lublińca. Dzięki temu, że makulatura była bardzo dobrze spakowana i związana z ważeniem i załadowaniem nie było problemów.
W ciągu czterech dni uczniowie zebrali 2600,80 kg makulatury. Reszta to makulatura odzyskiwana na bieżąco w szkole dzięki segregacji śmieci oraz stare, zniszczone książki z biblioteki szkolnej. W sumie do skupu oddaliśmy 3240 kg papieru, który trafił do recyklingu.

Wszystkim, którzy pomogli naszym uczniom posegregować,
związać i dostarczyć makulaturę do szkoły
serdecznie dziękujemy.  

Podsumowanie i wyniki jakie uzyskały klasy zamieszczono w tabeli.

27-09-2019 Statuetka 100-lecia PCK

19 września br. w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu odbyła się uroczystość z okazji 100-lecia istnienia Polskiego Czerwonego Krzyża. Podczas uroczystości wręczono Statuetki 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża w dowód uznania za wieloletnią aktywną działalność na rzecz rozwoju Polskiego Czerwonego Krzyża. Wśród odznaczonych była pani Wanda Król, która od wielu lat jest zaangażowana w działalność PCK i pełni w szkole funkcję opiekuna Szkolnego Koła PCK. Gratulujemy wyróżnienia.

Więcej o uroczystości http://www.lubliniec.starostwo.gov.pl/100-lecie-istnienia-polskiego-czerwonego-krzyza-n2640.html

24-09-2019 Akcja - Segregacja

23 września uczniowie spotkali się z przedstawicielami Urzędu Gminy w Pawonkowie. Podczas zajęć uczyli się jak prawidłowo segregować śmieci, gdzie znajduje się PSZOK i jakie odpady można tam dostarczyć. Pani Wójt Joanna Wons-Kleta oraz panie Anna Kowalska i Małgorzata Swoboda –odpowiedzialne w gminie za ochronę środowiska w – przybliżyły dzieciom temat. Spotkanie zakończyło się wręczeniem prezentów. Każda klasa otrzymała komplet koszy do segregacji oraz roślinę, która oczyszcza powietrze. Dziękujemy za spotkanie i wiele cennych informacji.

24-09-2019 Sprzątanie Świata 2019

Uzbrojeni w rękawiczki i worki na śmieci wyruszyliśmy sprzątać nasz mały świat, czyli Kośmidry, Koszwice i okolicę. Teraz musimy zadbać o to, aby czyste rowy i pobocza pozostały takie na dłużej. Stop zaśmiecaniu!

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom zaangażowanym w przeprowadznie akcji i wspólne wyruszenie z nami na trasy.

Strona 2 z 116 << poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 .. 116 następna >>
Znaleziono: 577 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: XXVI Bieg "O nóż komandosa"

_komandos.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik