AKTUALNOŚCI

01-09-2019 Osiągnięcia sportowe 2018/2019

W roku szkolnym 2018/2019 oprócz nauki nasi uczniowie bardzo chętnie brali udział w zajęciach sportowych. Na lekcjach wychowania fizycznego ciężko pracowali nad swoją  kondycją, dzięki programowi SKS  każdy z uczniów mógł dodatkowo uczestniczyć w zajęciach sportowych z piłki ręcznej i piłki nożnej oraz w projekcie gramy w ręczna dla uczniów klas I-III. 
Zajęcia SKS i zajęcia w-f cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Nasi uczniowie mają również możliwość uczestniczenia w treningach piłki ręcznej.

01-09-2019 Od Grosika do Złotówki

Klasa II realizuje projekt z zakresu edukacji finansowej i przedsiębiorczości „Od Grosika do Złotówki” objęty patronatem honorowym Ministerstwa Finansów. Jest to partnerski projekt edukacyjny Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości, Fundacji Warszawski Instytut Bankowości oraz PZU PomocToMoc.
Uczniowie w czasie 10 miesięcy odbywają bezpieczną podróż z przewodnikiem Grosikiem po Galaktyce Finanse i Oszczędzanie. W czasie podróży zdobywają określone w danym miesiącu umiejętności. Każdy z uczniów dokumentuje realizację poszczególnych zadań w swoim „Dzienniku podróży”.
Wdrażanie programu umożliwia wspólne działania rodziców i nauczycieli w zakresie edukacji finansowej dziecka. Po każdych zajęciach dzieci wracają do domu z naklejką „Porozmawiaj ze mną o …” i proszą opiekunów o rozmowę na temat związany z treścią zajęć.

01-09-2019 90 lat Przedszkola w Kośmidrach

9 czerwca uczniowie klasy I, II i III wystąpili dla mieszkańców i zaproszonych gości podczas obchodów 90-lecia Przedszkola w Kośmidrach. Dzieci pokazały bajkę "Kłopoty Baja", którą przygotowywały razem z panią Agnieszką Latosi.

28-08-2019 IX Ogólnopolski konkurs plastyczny dla dzieci pt. „Bezpiecznie n wsi ..."

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IX Ogólnopolskim Konkursie plastycznym dla dzieci pt. „Bezpiecznie n wsi: maszyna pracuje, a dziecko obserwuje”, zorganizowanym przez Oddział Regionalny Kasy Rolniczego ubezpieczenia Społecznego w Częstochowie. Na konkurs wpłynęło ponad 900 prac. Tym bardziej ogromnie cieszymy się z faktu, że Dawid Czudaj z klasy III został laureatem – zajął I miejsce w konkursie, a jego klasowy kolega – Tomasz Pietrucha otrzymał wyróżnienie. Gala wręczenia nagród odbyła się 11 czerwca br. w Muzeum Medali i Monet Jana Pawła II w Częstochowie. Uczniowie uczestniczyli uroczystości razem z rodzicami. panią dyrektor Teresą Kopyto oraz panią wójt Joanną Wons – Kleta. Otrzymali cenne nagrody i dyplomy. 
Praca Dawida zakwalifikowała się do kolejnego etapu konkursu i zdobyła wyróżnienie. Podsumowanie konkursu i uroczyste wręczenie nagród odbyło się w Warszawie 14 czerwca br.

28-08-2019 Jak nie czytam jak czytam - edycja 2019

7 czerwca 2019 r. o godz. 10.00 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskiej akcji masowego czytania pod hasłem „ Jak nie czytam, jak czytam”. Uczniowie wraz z nauczycielami przyłączyli się do bicia rekordu liczby czytających w tym samym momencie. Na początku bibliotekarka pani Anna Kopyto przypomniała najważniejszy cel akcji, czyli stworzenie wśród dzieci i młodzieży pozytywnych skojarzeń z książką i zaprosiła wszystkich do wspólnego czytania. Gościem specjalnym była bibliotekarka z Biblioteki Publicznej w Kośmidrach pani Felicja Mańka, która zaprezentowała dzieciom fragment najnowszej książki dla młodzieży, napisanej przez Andrzeja Żaka. Fragmenty ulubionych książek czytali głośno również chętni uczniowie oraz nauczyciele. Bardzo cieszy, że w tym roku było wielu chętnych do czytania.

Strona 4 z 116 << poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 .. 116 następna >>
Znaleziono: 577 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Pasowanie na czytelnika

tn_dsc09938.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik