AKTUALNOŚCI

22-10-2017 Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

29 września dzień rozpoczął się od apelu, na którym przedstawione zostały ogólne założenia i idea Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Uczniowie poznali plan dnia i możliwości zdobycia tytułu „Eksperta”.

Od poniedziałku, 25.09 trwały przygotowania do wielkiego finału, który odbył się w piątek, 29.09. Przez cały tydzień podczas zajęć świetlicowych i na przerwach odbywały się turnieje tabliczki mnożenia. Uczniowie  mieli możliwość rozwiązywania zadań utrwalających, grali w gry planszowe oraz interaktywne. Poznali ciekawe gry z wykorzystaniem talii kart czy kostek. Utrwalali trudne przykłady, między innymi przez wykonanie plakatów. 

19-10-2017 Zaproszenie do udziału w konkursie

Szkolne Koło LOP zaprasza uczniów do udziału w kolejnej edycji ogólnopolskiego konkursu dla młodzieży szkolnej pod hasłem „MÓJ LAS”.

Tematyka konkursu:
- kategoria I (klasy I – III)   – Mój ulubiony mieszkaniec lasu
- kategoria II (klasy IV – VI)   – Runo leśne i jego mieszkańcy 

Prace konkursowe należy  składać w terminie do 20 listopada  2017 roku.

11-10-2017 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Nasza szkoła realizuje projekt MEN - Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Priorytet 3 w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży w tym zakup nowości wydawniczych. W ramach programu zakupiliśmy 359 nowych książek.

10-10-2017 Święto Drzewa 2017

W poniedziałek 9 października 2017 roku w naszej szkole po raz 15 obchodziliśmy Święto Drzewa pod patronatem Klubu Gaja z Bielska Białej. Tegoroczne Święto Drzewa odbyło się pod hasłem „Drzewo – Przyjaciel”. Z tej okazji uczniowie każdej klasy wspólnie przygotowali plakat pod tym tytułem. Podczas apelu przedstawiciele klas zaprezentowali prace. Jak wynikało z prezentacji, drzewa to prawdziwi przyjaciele. Karmią, leczą, ochraniają. Są domem zwierząt oraz wspaniałym miejscem zabawy. Są niezastąpione w swojej przyjacielskiej roli.
Obchody Święta Drzewa w naszej szkole uświetniła obecność gościa honorowego. Był nim pan Remigiusz Brzeziński, przedstawiciel Nadleśnictwa Lubliniec, a zarazem prezes Zarządu Oddziału Ligi Ochrony Przyrody w Lublińcu.

09-10-2017 Październik miesiącem bibliotek szkolnych

6 października br. gościliśmy w bibliotece szkolnej bibliotekarki z Biblioteki Pedagogicznej w Częstochowie, Filia w Lublińcu – panią Olimpię Zielińską oraz panią Annę Bidzińską-Kristof w związku z tym, że październik to miesiąc poświęcony bibliotekom szkolnym. Panie bibliotekarki przeprowadziły warsztaty biblioteczne: jak wykonać ilustracje do książek w technice 3D.  Uczniowie klasy III i IV wykonali z kolorowego papieru piękne prace, które można podziwiać na wystawce w bibliotece. Spotkanie odbyło się w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Strona 4 z 88 << poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 .. 88 następna >>
Znaleziono: 440 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Gminny Turniej Gier i Zabaw Ruchowych dla klas I - III

tn_dscn5855.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak