AKTUALNOŚCI

08-11-2021 Ślubowanie uczniów klasy I

18-10-2021 Powstania Śląskie. Dziękujemy.

14 października 2021r. oddaliśmy hołd bohaterom biorącym udział w I, II i III powstaniu śląskim, którzy wywalczyli to, że Górny Śląsk został przyłączony do Polski. Na pamiątkę tych wydarzeń odsłonięta została tablica - Tobie Polsko, którą przekazał  Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej pan Andrzej Duda w czasie narodowych obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Odsłonięcia tablicy dokonali zaproszeni goście: pani Joanna Wons-Kleta -wójt gminy Pawonków, pan Jacek Kopyto - radny gminy Pawonków, pani Barbara Bednarek - Mazur - autorka książki o lokalnej historii Kośmider i Koszwic,  pani Monika Walendziuk - przewodnicząca Rady Rodziców, Samorząd Uczniowski oraz pani Iwona Kępa - dyrektor szkoły.

W dalszej części uroczystości "Powstania Śląskie. Dziękujemy." obejrzeliśmy film i prezentację wprowadzające w klimat wydarzeń. Następnie uczniowie przedstawili montaż słowno - muzyczny oparty na historii powstań śląskich widziany oczami dzieci. Motywem przewodnim były gołębie - kurierzy w czasie przygotowań do walk powstańczych. 

14-10-2021 XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2021

Podobnie jak w ubiegłych latach nasza szkoła wzięła udział w obchodach „XI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia”. Wszyscy uczniowie, którzy poznali tabliczkę mnożenia czynnie włączyli się w przygotowania do święta. W tygodniu poprzedzającym Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, który obchodziliśmy tym razem 1 października,  uczniowie klas III – VIII  powtarzali i utrwalali tabliczkę mnożenia na różne, często zaskakujące, sposoby. Na korytarzach pojawiły się plakaty, kolorowe logo, oraz dekoracje promujące święto. Na lekcjach matematyki oraz zajęciach pozalekcyjnych powtarzaliśmy tabliczkę mnożenia wykorzystując gry planszowe, gry karciane, karty Grabowskiego, kodowanki. Dużą popularnością cieszył się matematyczny twister – zabawa ruchowa z tabliczką mnożenia. Młodsi uczniowie wykorzystywali do ćwiczeń tabliczki Loogico Piccolo. Było też bingo i zabawy z kolorowymi balonami. Klasa III wykonała piękne lap booki, kolorowe plansze z rymowankami. Na schodach umocowano naklejki pomagające w ćwiczeniach trudnych przykładów. Uczniowie starszych klas wykonali samodzielnie gry planszowe, w które grali na przerwach i na zajęciach. 

14-10-2021 Noc Bibliotek - Czytanie wzmacnia

8 października 2021r. uczniowie klasy II uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych on-line: "Kto czyta, nie błądzi! - zagadki, szyfry i zadania interaktywne" zorganizowanych przez Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną RODN "WOM" w Częstochowie. Zajęcia były przeprowadzone w ramach VII ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek - "Czytanie wzmacnia". 

Czytelnicy z klasy II słuchali fragmentów książki Grzegorza Kasdepke "Detektyw Pozytywka" i rozwiązywali zagadki, szyfry i zadania interaktywne. Na koniec za pomyślnie zaliczone zadania otrzymali Złotą Odznakę dla Super Detektywa. Następnie w Bibliotece Szkolnej zapoznali się z wystawką książek dla dzieci  Grzegorza Kasdepke.

 

10-10-2021 Jesienne ognisko integracyjne 2021

Uczniowie klas 4-8 spędzali dzisiaj czas na wspólnych zabawach sportowych i podchodach. Były autorskie układy taneczne i piosenki! Cztery drużyny składające się z uczniów różnych klas miały za zadanie odnaleźć skarb wg podanych w schowkach wskazówek. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu profilaktyki zdrowego stylu życia, unikania używek oraz aktywnego spędzania wolnego czasu. Zadanie nie było łatwe i nie obyło się bez podpowiedzi Smile Ale skarb został w końcu odkryty.  Uczniowie udowodnili , że wiedzą jak używkom mówić STOP! Wszyscy zasłużyli na słodkie nagrody i pyszne kiełbaski pieczone nad ogniskiem.

Dziękujemy Rodzicom: Pani Krystynie i Panu Jackowi za pomoc w zorganizowaniu dzisiejszej zabawy.

Strona 4 z 139 << poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 .. 139 następna >>
Znaleziono: 692 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Z wizytą w Łodzi.

10.jpeg
Biuletyn Informacji Publicznej
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik