AKTUALNOŚCI

08-10-2023 Jesienna zbiórka makulatury – wrzesień 2023

Szkolne Koło LOP oraz SKO ogłosiły zbiórkę makulatury w dniach 25 – 29.09.2023 roku.

Po raz kolejny SK LOP oraz SKO ogłosiły zbiórkę makulatury. W ciągu pięciu dni udało się zebrać 1180 kg tego surowca. Dziękujemy wszystkim  uczniom, rodzicom i dziadkom zaangażowanym w zbiórkę. Wszystko było bardzo dobrze spakowane, zważone i opisane. Każda ilość była dopisywana do klasowego konta. We wtorek 3 października 2023 roku surowiec został zapakowany na samochód ciężarowy firmy MASK z Lublińca. Zysk ze sprzedaży to 118,00 zł.

Wyniki, jakie uzyskały poszczególne klasy zamieszczono w tabeli

Wszystkim, którzy pomogli w segregowaniu, wiązaniu i dostarczeniu makulatury do szkoły serdecznie dziękujemy. 

 

06-10-2023 Spotkanie z leśnikiem

Z inicjatywy Koła Gospodyń Wiejskich "Kośmiderki" odbyło sie spotkanie uczniów klas 4-8 z przedstawicielem Lasów Państwowych. Pan Marek w ciekawy sposób opowiadał o roli, jaką pracownicy lasów pełnią dla zachowania drzewostanów w dobrej kondycji. Mówił o gospodarce leśnej opartej na wycince drzew i robieniu nowych nasadzeń. Aktywność uczniów w spotkaniu została nagrodzona upominkami związanymi z tematyka leśną. Szkoła otrzymała w przencie sadzonki buka. Serdecznie dziękujemy.

04-10-2023 Dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka

Z okazji Dnia chłopaka uczniowie klas 4-8 bawili się na szkolnej dyskotece. Fantastyczna zabawę i oprawę muzyczną zapewnili Jacek i Kamil, absolwenci naszej szkoły.  Serdecznie dziekujemy!

03-10-2023 Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Jest to inicjatywa, która powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Patronką tego dnia jest Joanna Papuzińska, autorka książek dla dzieci i młodzieży.
Tradycyjnie uczniowie naszej szkoły, a w tym roku na czele z Samorządem, włączyli się w tę akcję. Ósmoklasiści czytali młodszym kolegom i koleżankom fragmenty książek, których bohaterami były zwierzątka.
Czytanie na głos to wspaniałe doświadczenie zarówno dladzieci, jak i dorosłych. Oprócz tego, że rozwija wyobraźnię i poprawia kreatywność to również redukuje stres i wzmacnia więzi z rodzicami. Przede wszystkim jest jedną z najprzyjemniejszych form spędzania czasu wolnego.
Zachęcamy do głośnego czytania.

03-10-2023 Wybory Samorządu Uczniowskiego

26 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Kandydaci podczas trwającej kampanii wyborczej zaprezentowali swój program oraz przygotowali plakaty, które zostały wywieszone na szkolnym korytarzu. Każdy z uczniów mógł oddać głos na swojego kandydata. Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała komisja wyborcza, w której skład weszli uczniowie klasy VI.
Głosami szkolnych wyborców przewodniczącą SU została Zuzanna Wolka z 34 głosami.
W skład samorząduweszli również: Agata Swodoba oraz Tomek Pietrucha.
Gratulujemy wybranym i życzymy sukcesów w realizacji programów wyborczych.
Strona 4 z 159 << poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 .. 159 następna >>
Znaleziono: 793 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Inauguracja akcji Pola Nadziei

tn_dsc_8954.jpg
Biuletyn Informacji Publicznej
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik