AKTUALNOŚCI

19-06-2020 Imponujący sukces Szymona Majdzika

28 maja odbył się online finał ogólnopolskiego konkursu bibliotecznego etapu powiatowego Wielka Liga Czytelników w dwóch kategoriach wiekowych: Klasy I- IV ponad 1200 osób oraz klasy V – VIII ponad 800 osób.

17-06-2020 Wakacyjny dyżur przedszkoli

Szanowni Rodzice.

W okresie wakacji planowany jest dyżur w przedszkolach:
- w Przedszkolu w Kośmidrach  od 1 lipca do 24 lipca br.
- w Przedszkolu w Pawonkowie od 27 lipca do 14 sierpnia br.

Bardzo proszę chętnych do zgłaszania dzieci u dyrektora. Wnioski można odebrać i złożyć osobiście w przedszkolu, do którego dziecko uczęszcza.

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego
w Kośmidrach
Teresa Kopyto.

13-05-2020 Projekt: Certyfikat Wielkiej Ligi Czytelników „Placówka Aktywnie Promująca Czytelnictwo” w roku szkolnym 2019/2020

Nasza szkoła brała udział w projekcie: Certyfikat Wielkiej Ligi Czytelników „Placówka Aktywnie Promująca Czytelnictwo” w roku szkolnym 2019/2020.
Projekt czytelniczy organizowany był przez Stowarzyszenie „Wielka Liga”, RODN „WOM” w Katowicach, Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Katowicach, Instytut Nauk o Kulturze Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, SP nr 1 i SP nr 44 w Katowicach. Cele projektu to: rozwijanie czytelnictwa dzieci i młodzieży, kształtowanie nawyku czytania i zainteresowania literaturą, promowanie wartości rodzinnych, w tym wspólnego spędzania czasu rodziców z dziećmi, kreowanie mody na czytanie w placówkach oświatowych, promowanie twórczości dzieci, promocja literatury regionalnej i światowej.
Dziękujemy aktywnym czytelnikom i ich rodzicom za zaangażowanie w realizację projektu. Wspólne kreowanie mody na czytanie sprawia, że lektura książek zatacza coraz szersze kręgi wśród społeczności szkolnej i lokalnej.

13-05-2020 Ogólnopolski Konkurs Biblioteczny „Wielka Liga Czytelników”

Ogólnopolski Konkurs Biblioteczny „Wielka Liga Czytelników”
Aktywni czytelnicy naszej szkoły biorą udział w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Bibliotecznego „Wielka Liga Czytelników”. W tym roku konkurs odbywa się po raz piąty. Organizują go Stowarzyszenie Wielka Liga, m. in. RODN „WOM” w Katowicach, Pedagogiczna Biblioteka w Katowicach. Konkurs ma na celu przede wszystkim rozwijanie kultury czytelniczej wśród dzieci. I etap konkursu bibliotecznego polegał na zdobywaniu sprawności czytelniczych poprzez rozwiązywanie testów do książek konkursowych. Trzeba było przeczytać i rozwiązać testy do minimum 10 książek. W tym etapie można współpracować z bibliotekarzem i z rodzicami (promocja wspólnego rodzinnego czytania).
Etap drugi  to napisanie samodzielnie testu kwalifikacyjnego do kolejnej przeczytanej książki. 11 maja odbył się zdalnie II etap tego konkursu.
Bardzo ładnie rozwiązali test, a zarazem zakwalifikowali się do III etapu powiatowego: Szymon Majdzik z klasy V, Emilia Skiba z klasy IV oraz Marta Kupka z klasy III.
Tytuł Aktywnego Czytelnika zdobyli ponadto : Patryk Derner z klasy III, Zuzanna Wolka z klasy IV oraz Igor Urbańczyk z klasy V.
Aktywnie czytającym oraz ich rodzicom serdecznie gratulujemy! Dziękujemy im, że wraz z naszą szkołą promują czytelnictwo i kreują modę na czytanie.

Strona 5 z 128 << poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 .. 128 następna >>
Znaleziono: 637 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Żegnamy zimę - witamy wiosnę

14.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik