AKTUALNOŚCI

28-09-2023 Rewia na lodzie "Niezwykłae przygody Sindbada żeglarza"

28 września uczestniczylismy w wycieczce do Gliwic, by na lodowisku przy dźwiękach muzyki i licznych efektów specjalnych podziwiać występy łyżwiarzy oraz łyżwiarek. Przedstawienie oparte na "Przygodach Sindbada Żeglarza” Bolesława Leśmiana przybliżyło nam postać tytułowego bohatera, który  przemierzał odległe krainy w poszukiwaniu miłości i szczęścia. Na pierwszej z wysp spotkał króla, który zadał mu trzy pytania. Dzięki udzieleniu prawidłowej odpowiedzi otrzymał rękę księżniczki. Niestety dziewczyna przekręcała imiona i wybrała jego rywala. Następnie bohater trafił do miejsca, gdzie mieszkała księżniczka, która żywiła się diamentami. Ona również nie została jego żoną. Miłość swojego życia znalazł na ostatniej z wysp, gdzie spotkał podopieczną czarnoksiężnika. Po uratowaniu jej z jego rąk rozpoczął z nią szczęśliwe życie.

Widowisko dostarczyło nam niesamowitych wrażeń i emocji. Fantastyczna choreografia i  scenografia pozostaną w naszych wspomnieniach.

25-09-2023 Sprzątanie Świata 2023

W dniach 19–21 września 2023 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji Sprzątania Świata. W ramach tego pod okiem wychowawcy każda klasa wysprzątała wyznaczony teren. Najmłodsi uczniowie posprzątali obszar najbliższy szkole: boisko, przystanek, plac zabaw oraz teren wokół kościoła. Starsze klasy posprzątały obszar oddalony od szkoły. Uczniowie klasy 7 wyposażyli się w wózek, na który zapakowali najcięższe worki ze szkłem. Natomiast klasa 8 zajęła się posegregowaniem wszystkich zebranych śmieci. Wszyscy spisali się na medal. Odbiorem zebranych śmieci zajął się Urząd Gminy w Pawonkowie.  

12-09-2023 Spektakl "Lech, Czech i Rus"

 12 września 2023r. Biblioteka Publiczna w Pawonkowie, filia w Kośmidrach zaprosiła uczniów klas I - IV na przedstawienie teatralne " Lech, Czech i Rus". Spektakl odbywał się w ramach projektu " Poznaj bliżej polskie symbole narodowe". Teatrzyk przedstawiło Studio Małych Form Teatralnych KRAK-ART. Aktorzy brawurowo zagrali Lecha, Czecha i Rusa. Opowiadali o ich przygodach angażując dzieci. Uczniom podobała się także scenografia i rekwizyty. Dzieci z dużym zainteresowaniem obejrzały to przedstawienie. Dziękujemy bardzo za zaproszenie.

05-09-2023 Uroczyste ropozęcie roku szkolnego

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 już za nami.

25-06-2023 Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 za nami. Rozdano świadectwa, nagrody i dyplomy. Wszystkim bez wyjątku gratulujemy oraz życzymy udanych i bezpiecznych wakacji!

Strona 5 z 159 << poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 .. 159 następna >>
Znaleziono: 793 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Pokazy strażackie i nie tylko ...

tn_dsc_0283.jpg
Biuletyn Informacji Publicznej
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik