AKTUALNOŚCI

13-03-2019

Sukces naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Wielka Liga Czytelników. 28 lutego odbył się w Lublińcu etap powiatowy konkursu. Czytelnicy naszej szkolnej biblioteki : Szymon Majdzik , Igor Urbańczyk i Tomasz Pietrucha zajęli I miejsce zdobywając 148 punktów na 150. Uzyskali w ten sposób awans do półfinału wojewódzkiego. Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach konkursu.

13-03-2019 Dzień Bezpiecznego Internetu 2019

Aktywnie obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Odbyły się między innymi zajęcia z pedagogiem szkolnym we wszystkich klasach, warsztaty dla uczniów klas I - III w ramach programu SKO, pokaz filmów edukacyjnych.

13-03-2019 Bal karnawałowy

8 lutego odbył się bal karnawały dla uczniów. Ponad trzy godziny zabawy przy dobrej muzyce minęło jak kilka chwil. Tańce, zabwy, poczta waletynkowa - to tylko niektóre atrakcje, które czekały na uczestników zabawy. Dla strudzonych tańcem przygotowano poczęstunek i napoje.
Dziękujmy panu Kamilowi DJ BONEX za profesjonalną oprawę muzyczną, a Radzie Rodziców za pyszny poczęstunek.

Tak się bawią, tak się bawią Ko - śmi - dry!

13-03-2019 Wyniki XXXII edycji konkursu "MÓJ LAS"

Miło nam poinformować, że dwie uczennice naszej szkoły znalazły się wśród laureatów ogólnopolskiego konkursu "MÓJ LAS”, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa Zarząd Główny w Warszawie oraz Liga Ochrony Przyrody Zarząd Główny w Warszawie.

14-01-2019 Eksperymenty chemiczne - Naukowa epidemia, czary mary i alchemia

9 stycznia gościliśmy w szkole przedstawiciela grupy Zelektryzowani z Lublina. Zaprosił on uczniów na niecodzienną lekcję pod hasłem: „Naukowa epidemia, czary mary i alchemia”. Program obejmował liczne eksperymenty z zakresu fizyki i chemii, między innymi:
– wybuch wodoru zamkniętego w baloniku,
– podpalenie ławki i ręki oblanych butanem,
– wpływ helu na zmianę głosu,
– unoszenie piłki na strumieniu powietrza,
– tornado w butelce.
Każde z przeprowadzanych doświadczeń zostało w niezwykle przystępny sposób wytłumaczone. Ponadto „zelektryzowani” przedstawili zagrożenia dla ludzi i środowiska związane z ulatnianiem się gazów.

Uczniowie przekonali się, że nauka może być frajdą, a jej odkrywanie – dawać dużo satysfakcji.

Strona 6 z 111 << poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 111 następna >>
Znaleziono: 552 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Wyniki konkursu "MÓJ LAS"

4.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik