AKTUALNOŚCI

28-10-2013 Żonkilowe pola nadziei 2013

Nasza szkoła przystąpiła do konkursu „Żonkilowe pole nadziei”, który polega na wykonaniu przez dzieci i młodzież żonkilowych grządek, rabatek, poletek wzbudzających pozytywne uczucia wobec osób oczekujących naszej pomocy i wsparcia oraz wyrażających pragnienie dążenia do nadziei.Organizatorem konkursu jest Stowarzyszanie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej.

21 października 2013 roku był w naszej szkole dniem nadziei. Większość dzieci ubrała żółte koszulki lub przypięła plakietkę z żonkilem, by zaznaczyć swój udział w akacji.  W klasach odbyły się pogadanki przybliżające ideę „Żonkilowych pól nadziei”, a podczas przerw odbywała się kwesta na rzecz osób chorych, potrzebujących pomocy.

26-10-2013 WARSZTATY PLASTYCZNE - KALKOGRAFIA

26 października w Publicznej Szkole Podstawowej w Kośmidrach odbyły się warsztaty plastyczne.  Na zajęciach prowadzonych przez panie  Ewelinę Sucharę i Małgorzatę Frankowską uczniowie poznali ciekawą technikę graficzną - kalkografię.

25-10-2013 NAGRODA DLA OPIEKUNA SKO

Pragniemy z dumą poinformować, że opiekunka SKO w Szkole Podstawowej w Kośmidrach otrzymała Złotą Odznakę SKO. Pani Iwona Kępa została nagrodzona tym najwyższym odznaczeniem za zaangażowanie i kreatywność w działaniu Szkolnej Kasy Oszczędności.

24-10-2013 Nagroda dla Szkolnego Koła LOP

Co roku w październiku w Zarządzie Okręgu LOP w Częstochowie zbiera się komisja, która ocenia działalność poszczególnych kół Ligi Ochrony Przyrody działających w przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjach oraz szkołach ponadgimnazjalnych regionu częstochowskiego. Tym razem jury oceniało  „Wkład  kół LOP w poprawę środowiska przyrodniczego w roku szkolnym 2012/2013”. Nasze Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody „Kajtek”, którym opiekuje sie pani Brygida Cziudai,  zajęło II miejsce.

18-10-2013 14 pażdziernika - DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

"Dzień Edukacji Narodowej – polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 r. określone ustawą – Karta praw i obowiązków nauczyciela jako Dzień Nauczyciela". Święto to przypada 14 pażdziernika i z tej okazji ten dzień w Szkole Podstawowej w Kośmidrach był dniem wyjątkowym.

Znaleziono: 468 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Ślubowanie

_dscn5095.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak