AKTUALNOŚCI

09-05-2013 KONKURS ?LAS ? SKARB PRZYRODY. 85 LAT Z ŻUBREM W TLE?

8 maja 2013 roku w Szkole Podstawowej im. Marii Skłodowskiej – Curie w Częstochowie odbył się IX Konkurs Międzyszkolny „Las – skarb przyrody. 85 lat z żubrem w tle”. Konkurs odbył się pod patronatem Nadleśnictwa Złoty Potok oraz Zarządu Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Częstochowie. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą przyrodniczą, wiedzą na temat pracy leśnika, znajomością budowy lasu, jego mieszkańców oraz typy lasu. Potrzebna była również znajomość historii powstania Ligi Ochrony Przyrody w Polsce oraz znać zakres jej działań i osiągnięcia. Dodatkowo należało wykonać grę edukacyjną „Historia Ligi Ochrony Przyrody”.

22-04-2013 Sukces naszych uczniów w VI Regionalnym Konkursie Przyrodniczo ? Plastycznym

Kolejny sukces uczniów naszej szkoły w VI Regionalnym Konkursie Przyrodniczo – Plastycznym na znaczek pocztowy pod tytułem „A jak będę duży to …”. Organizatorem konkursu był Zarząd Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Częstochowie oraz Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Brzyszowie. Honorowy patronat nad konkursem objęły Śląskie Kuratorium Oświaty w Katowicach oraz Delegatura w Częstochowie.

15-04-2013 Poznajemy Warszawę ? stolicę Polski

W dniach 10 - 12 kwietnia 2013 roku uczniowie klas IV – VI przebywali w Warszawie. Podczas pobytu mieli okazję poznać ważniejsze zabytki stolicy.

28-03-2013 ŻYCZENIA WIELKANOCNE

24-03-2013 Witamy wiosnę!

20 marca w naszej szole witaliśmy wiosnę. Spotkanie rozpoczęło się od występu młodych aktorów. Uczniowie klasy III pod okiem pani Wandy Król przygotowali przedsawienie o zwiastunach nadchodzącej wiosny. Na scenie pojawiły się smutne bałwanki i zima, pierwsze kwiaty wiosenne oraz bocian i inne ptaki, które mimo śniegu i deszczu są zwiastunami tej pięknej pory roku. Nie zabrakło również marzanny, która w swojej obronie zabrała głos.

Znaleziono: 484 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Akademia z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

dsc_8568.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak