AKTUALNOŚCI

22-06-2013 Szkolny zestaw podręczników na rok szkolny 2013/2014

W zakładce Informacje dostępny jest szkolny zestaw podręczników na rok szkolny 2013/2014.

22-06-2013 Przedszkolaki odwiedziły szkołę

W piątek nasza szkoła gościła dzieci z Przedszkola w Kośmidrach i Przedszkola w Łagiewnikach Wielkich. Spotkanie dla przedszkolaków i ich rodziców przygotowaliśmy głównie z myślą o przyszłych pierwszoklasistach. W krótkim programie artystycznym chcieliśmy pokazać, że szkoła to nie tylko żmudna nauka czytania, pisania i liczenia, ale także miejsce zabawy, a przede wszystkim przestrzeń do rozwijania swoich talentów. I tak właśnie jest nasza szkoła!

22-06-2013 Literacki sukces Katarzyny Juszczyszyn

Z wielką radością informujemy, że Katarzyna Juszczyszyn, uczennica klasy V, została laureatką  XX Tarnogórskiego Konkursu Poetyckiego im. ks. Jana Twardowskiego. 

W konkursie wzięło udział ponad 250 młodych twórców z całej Polski. Każdy uczestnik musiał napisać trzy utwory. Najlepsze prace, nagrodzone i wyróżnione przez jury zostały opublikowane w formie tomiku poezji. Wśród najlepszych znalazł się wiersz Kasi.

22-06-2013 XI Rajd Rowerowy Szlakiem Bocianiego Gniazda po Gminie Pawonków

18 czerwca 2013 uczniowie naszej szkoły już po raz jedenasty wzięli udział w rajdzie rowerowym, którego celem była  inwentaryzacja gniazd bocianich w gminie Pawonków. Zbieranie informacji odbyło się w dwóch grupach. Grupa pierwsza pod okiem pani Małgorzaty Frankowskiej i Iwony Kępy przebyła szlak na trasie Łagiewniki Wielkie, Cegielnia, Lisowice, Solarnia i Kośmidry. Druga grupa pod opieką pani Brygidy Cziudai i Eweliny Jendrzok wyruszyła z Kośmider i przez Koszwice, Łagiewniki Małe, Gwoździany, Skrzydłowice, Pawonków dotarła do Kośmider.

14-06-2013 Wycieczka do Krakowa

12 czerwca uczniowie klasy I i II wraz z wychowawcami i Rodzicami udali się na wycieczkę do Krakowa. Wizytę w tym historycznym mieście rozpoczęliśmy od Wawelskiego Wzgórza. Razem z przewodnikiem zwiedziliśmy Katedrę Królewską z Wieżą Zygmuntowską i kryptami, w których znajdują się groby królów i narodowych bohaterów. Podziwialiśmy także arkadowy dziedziniec Zamku Królewskiego.

Ze Wzgórza Wawelskiego na bulwary wiślane zeszliśmy prastarą jaskinią, czyli słynną Smoczą Jamą. Tam przywitaliśmy się z Wawelskim Smokiem.

Znaleziono: 523 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Rekolekcje z bł. Edmundem Bojanowskim

img_8995.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik