AKTUALNOŚCI

31-05-2013 Sukces Dominiki Psyk w rejonowym konkursie z języka niemieckiego

24 maja 2013r. w Brudzowicach/ k. Siewierza odbył się I rejonowy konkurs z języka niemieckiego dla klas IV szkół podstawowych „Budujemy solidne fundamenty”. Konkurs ma na celu propagowanie znajomości języka niemieckiego i motywowanie do nauki języków obcych w celu zdobywania nowego narzędzia do pozyskiwania wiedzy, poznawania świata i nawiązywania kontaktów z młodzieżą krajów niemieckojęzycznych.

31-05-2013 IX Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas III szkół podstawowych

29 maja 20013 r. w Szkole Podstawowej w Kośmidrach odbył się  IX GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY, który organizowany jest z inicjatywy nauczycieli nauczania zintegrowanego naszej szkoły.  Ta cykliczna impreza wpisała się już na stałe w kalendarz gminnych konkursów. Wyłonieni w szkolnych eliminacjach reprezentanci szkół podstawowych naszej Gminy, czyli SP w Łagiewnikach Małych, SP w Gwoździanach, SP w Pawonkowie, SP w Lisowicach i SP w Kośmidrach walczyli o tytuł MISTRZA ORTOGRAFII GMINY PAWONKÓW.

28-05-2013 Impreza plenerowa w Żorach

W piątek 24 maja uczniowie klasy V i VI mieli okazję dowiedzieć się jak są wykorzystywane pieniądze Unii Europejskiej w województwie śląskim. Spotkanie pod hasłem "Fundusze Europejskie. Polska Korzysta" odbyło się w Żorach. Na rynku miasta, w namiotach, na odwiedzających czekały niezwykle ciekawe, multimedialne atrakcje.

19-05-2013 Pasowanie na czytelnika

14 maja 2013 odbyła się uroczystość pasowania uczniów klasy pierwszej  na czytelnika. W bibliotece szkolnej „wyrósł” tajemniczy bajkowy zamek. W jego murach starsze czytelniczki: Natalia Byczek i Katarzyna Juszczyszyn zaprezentowały się jako bajkopisarki. Przeczytały bajki, które same napisały na zajęciach kółka bibliotecznego. Pierwszakom bajki te bardzo się podobały.

19-05-2013 Sukces Kasi Juszczyszyn w powiatowym konkursie czytelniczym

10maja 2013r. w Lublińcu miał miejsce finał powiatowego konkursu czytelniczego pt. „Tajemnica ginącego lasu” zorganizowanego przez PUBLICZNĄ  BIBLIOTEKĘ PEDAGOGICZNĄ  RODN „WOM’’ w Częstochowie Filię w Lublińcu. W konkursowych zmaganiach  brało udział 29 uczniów . Naszą bibliotekę szkolną reprezentowało 5 czytelników: Katarzyna Juszczyszyn, Karol Kopyto, Matylda Mirek, Karolina Augustynowicz , Laura Jerominek pod opieką bibliotekarki  pani Anny Kopyto.

Znaleziono: 546 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: MIEJSCA, KTÓRE LUBIĘ W SZKOLE

page1.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik