AKTUALNOŚCI

11-05-2013 3 MAJA - ŚWIĘTO KONSTYTUCJI

"Nasza szkoła swój porządek spisany ma na papierze w postaci Statutu Szkoły. Polska także ma swój spisany porządek państwowy, czyli Konstytucję, bo tak się ustawa nazywa. Mówi ona o tym, kto ma rządzić i jak ma rządzić. Polska spisywała tę ustawę piórem, zaprzysięgła sercem w dniu 3 maja 1791r. Samiśmy sobie uchwalili to prawo. Szanujemy je zatem, bo jest nasze własne, jak własna jest nasza szkoła, jak własną jest cała nasza Polska."

09-05-2013 KONKURS ?LAS ? SKARB PRZYRODY. 85 LAT Z ŻUBREM W TLE?

8 maja 2013 roku w Szkole Podstawowej im. Marii Skłodowskiej – Curie w Częstochowie odbył się IX Konkurs Międzyszkolny „Las – skarb przyrody. 85 lat z żubrem w tle”. Konkurs odbył się pod patronatem Nadleśnictwa Złoty Potok oraz Zarządu Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Częstochowie. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą przyrodniczą, wiedzą na temat pracy leśnika, znajomością budowy lasu, jego mieszkańców oraz typy lasu. Potrzebna była również znajomość historii powstania Ligi Ochrony Przyrody w Polsce oraz znać zakres jej działań i osiągnięcia. Dodatkowo należało wykonać grę edukacyjną „Historia Ligi Ochrony Przyrody”.

22-04-2013 Sukces naszych uczniów w VI Regionalnym Konkursie Przyrodniczo ? Plastycznym

Kolejny sukces uczniów naszej szkoły w VI Regionalnym Konkursie Przyrodniczo – Plastycznym na znaczek pocztowy pod tytułem „A jak będę duży to …”. Organizatorem konkursu był Zarząd Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Częstochowie oraz Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Brzyszowie. Honorowy patronat nad konkursem objęły Śląskie Kuratorium Oświaty w Katowicach oraz Delegatura w Częstochowie.

15-04-2013 Poznajemy Warszawę ? stolicę Polski

W dniach 10 - 12 kwietnia 2013 roku uczniowie klas IV – VI przebywali w Warszawie. Podczas pobytu mieli okazję poznać ważniejsze zabytki stolicy.

28-03-2013 ŻYCZENIA WIELKANOCNE

Znaleziono: 545 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Pokaz projektów i bieg dla Niepodległej

tn_dsc_2335.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik