AKTUALNOŚCI

08-09-2012 Zbiórka surowców wtórnych - podsumowanie

W dniach 12, 13, 14 września, w ramach akcji Sprzątanie Świata, odbyła się w szkole zbiórka surowców wtórnych. Zbieraliśmy:

  • makulaturę
  • butelki typu PET
  • puszki alumniniowe
  • szkło.

Dzisiaj na krótkim apelu podsumowano wyniki trzydniowej akcji.

23-08-2012 DOŻYNKI

Dnia 19 sierpnia, w piękną, słoneczną niedzielę, mieszkańcy Kośmider postanowili w tradycyjny sposób podziękować za tegoroczne plony. Uczniowie szkoły podstawowej mieli zaszczyt wziąć udział w kośmiderskich dożynkach.

11-07-2012 Biwak na zakończenie szkoły podstawowej

Tegoroczni absolwenci Szkoły Podstawowej w Kośmidrach postanowili wydłużyć sobie rok szkolny o wspólną noc spędzoną na Dziewczej Górze. Dzięki gościnności Koła Łowieckiego „Żbik”, mogli urządzić sobie biwak w środku lasu. Zobaczcie, jak ostatnie wspólne chwile wspominają uczestniczki rajdu – Kinga, Ola i Paula.

23-06-2012 X Rajd Rowerowy ?Szlakiem Gniazd Bocianich Gminy Pawonków?

20 czerwca 2012r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Kośmidrach już po raz dziesiąty brali udział w rajdzie rowerowym, którego celem jest inwentaryzacja gniazd bocianich w gminie Pawonków. Zbieranie informacji odbyło się w dwóch grupach. Grupa pierwsza przebyła szlak na trasie Łagiewniki Wielkie, Pawonków, Cegielnia i Łagiewniki Wielkie. Druga grupa wyruszyła z Kośmider i przez Koszwice, Łagiewniki Małe, Gwoździany, Cegielnię dotarła do Łagiewnik Wielkich.

14-06-2012 Akcja ?Posadź swoje drzewko?

Nasza szkoła w pierwszych dniach czerwca otrzymała dofinansowanie na zakup sadzonek drzew i krzewów ozdobnych z Fundacji Ekologicznej „Silesia” w Katowicach. Dzięki temu mogliśmy zakupić sadzonki gatunków, których nie posiadaliśmy do tej pory. Wybrane okazy będą uzupełnieniem bazy dydaktycznej i posłużą jako ciekawe przykłady.  W ramach tej akcji zostały zakupione sadzonki drzew rzadkich takich jak miłorząb „Mariken”, sosna  „Fastigiata”, jodła „Glauca”  i tulipanowiec amerykański. Z krzewów ozdobnych pojawiły się ostrokrzewy, ogniki i żarnowiec.

Znaleziono: 515 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: XVIII Bieg o Nóż Komandosa

tn_img_20141003_110202.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak