AKTUALNOŚCI

11-07-2012 Biwak na zakończenie szkoły podstawowej

Tegoroczni absolwenci Szkoły Podstawowej w Kośmidrach postanowili wydłużyć sobie rok szkolny o wspólną noc spędzoną na Dziewczej Górze. Dzięki gościnności Koła Łowieckiego „Żbik”, mogli urządzić sobie biwak w środku lasu. Zobaczcie, jak ostatnie wspólne chwile wspominają uczestniczki rajdu – Kinga, Ola i Paula.

23-06-2012 X Rajd Rowerowy ?Szlakiem Gniazd Bocianich Gminy Pawonków?

20 czerwca 2012r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Kośmidrach już po raz dziesiąty brali udział w rajdzie rowerowym, którego celem jest inwentaryzacja gniazd bocianich w gminie Pawonków. Zbieranie informacji odbyło się w dwóch grupach. Grupa pierwsza przebyła szlak na trasie Łagiewniki Wielkie, Pawonków, Cegielnia i Łagiewniki Wielkie. Druga grupa wyruszyła z Kośmider i przez Koszwice, Łagiewniki Małe, Gwoździany, Cegielnię dotarła do Łagiewnik Wielkich.

14-06-2012 Akcja ?Posadź swoje drzewko?

Nasza szkoła w pierwszych dniach czerwca otrzymała dofinansowanie na zakup sadzonek drzew i krzewów ozdobnych z Fundacji Ekologicznej „Silesia” w Katowicach. Dzięki temu mogliśmy zakupić sadzonki gatunków, których nie posiadaliśmy do tej pory. Wybrane okazy będą uzupełnieniem bazy dydaktycznej i posłużą jako ciekawe przykłady.  W ramach tej akcji zostały zakupione sadzonki drzew rzadkich takich jak miłorząb „Mariken”, sosna  „Fastigiata”, jodła „Glauca”  i tulipanowiec amerykański. Z krzewów ozdobnych pojawiły się ostrokrzewy, ogniki i żarnowiec.

11-06-2012 Wyróżnienie I stopnia dla Szkolnej Kasy Oszczędności

Dzisiaj dotarła do nas radosna wiadomość. Nasze SKO otrzymało wyróżnienie I stopnia w Konkursie dla Szkolnych Kas Oszczędności na etapie regionalnym. Znaleźliśmy się w gronie najlepszych w regionie bankowym śląsko-opolskim.

03-06-2012 Zielona szkoła w Kołobrzegu

21 maja późnym wieczorem na dworcu PKS w Lublińcu zebrała się 28 osobowa grupa uczniów naszej szkoły wraz z wychowawcami, aby autobusem wyruszyć w długą drogę do Kołobrzegu. Niektórzy oszczędzali na ten wyjazd już od pierwszej klasy. Składali grosz do grosza, aby móc wyjechać na zieloną szkołę i przez tydzień odpoczywać nad morzem.

Oprócz oszczędności uczniów i wpłat rodziców wyjazd dofinansowany był przez Urząd Gminy w Pawonkowie, Koła łowieckie Żbik i Bór oraz ze środków wypracowanych przez Spółdzielnię Uczniowską i Szkolną Kasę Oszczędności. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli finansowo nasz wyjazd.

Znaleziono: 523 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Najaktywniej czytający Trzecioklasista

tn_dsc09806.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak