Aktualności

05-11-2011 Święto Drzewa

W październiku odbyła się  IX edycja Święta Drzewa pod patronatem Klubu Gaja z Bielska Białej. Tradycyjnie już nasza szkoła włączyła się w obchody tego święta. 7 października odbył się uroczysty apel, a gościem honorowym był leśniczy pan Michał Woźniak z Nadleśnictwa Lubliniec.

W tym dniu uczniowie naszej szkoły zamiast mundurków ubrali zielone stroje. Podczas apelu uczniowie klasy IV, V i VI – członkowie Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody – zaprezentowali piękny montaż słowno–muzyczny o najpopularniejszych polskich drzewach, który przygotowali pod kierunkiem p. Brygidy Cziudai.

Na zakończenie zostały rozstrzygnięte szkolne konkursy plastyczne : „Drzewo moim domem” i „Drzewa Ameryki Północnej”. Zwycięzcy otrzymali nagrody i dyplomy.

Nasz gość podarował pierwszakom sadzonkę sosny czarnej. Po apelu drzewko to zostało posadzone na terenie naszej szkoły. Pierwszoklasiści mieli okazję poznać sposób prawidłowego sadzenia i pielęgnacji. Pod okiem pana leśniczego i z jego fachową pomocą sosna została posadzona.

Galeria: Święto Drzewa

_img_1964.jpg
_img_1959.jpg
_img_1933.jpg
_img_1935.jpg

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Święto Pieczonego Ziemiaka 2013

_dscn5018.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik