Aktualności

02-11-2016 Zbiórka kasztanów i żołędzi - podsumowanie

Jesień to czas gromadzenia zapasów. Jak co roku szkolne Koło LOP „Kajtek” ogłosiło zbiórkę kasztanów i żołędzi dla zwierząt leśnych. Akcja miała formę konkursu klasowego i trwała do 28.10.2016 roku.

W tym roku żołędzie i kasztany dobrze sypały, więc było co zbierać. Warunki pogodowe co prawda nie rozpieszczały zbieraczy, ale wytrwali wykorzystywali każdy słoneczny moment. Wszystkie zebrane owoce były gromadzone w przewiewnych workach w garażu. W piątek 28 października zakończyliśmy zbiórkę i każda ilość dostarczonych do szkoły owoców została dokładnie zważona i dopisana do klasowego konta. Następnie ilość zebranych przez klasę żołędzi i kasztanów została podzielona przez ilość uczniów w klasie. W ten sposób został wyliczony średni wynik dla ucznia.

Po podsumowaniu okazało się, że najlepszymi zbieraczami zostali najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Uczniowie klasy I okazali się bezkonkurencyjni. Chociaż są najmniej liczną klasą w szkole to łącznie zebrali 108 kilogramów. Co w przeliczeniu na ucznia pozwoliło im zająć pierwsze miejsce. W nagrodę mogą pojechać na biwak na Dziewczą Górę lub w inny sposób zagospodarować swoją wygraną.

Bardzo mocno rywalizowali z nimi uczniowie klasy V, którzy również zebrali pokaźną sumę 243 kg co uplasowało ich na II miejscu.

Odbiorem zebranych owoców zajął się pan Czesław Świtała członek Koła Łowieckiego „Żbik”. Dzięki temu leśne stołówki nie będą puste gdy nadejdą długie zimowe dni. Uczniowie klas starszych chętnie pomagali w ważeniu i układaniu worków w garażu oraz w załadowaniu wypełnionych worków na przyczepkę.

Wszystkim uczniom, rodzicom, dziadkom serdecznie dziękujemy za pomoc w dostarczeniu do szkoły ciężkich worków z żołędziami i kasztanami. Często worki były już zważone i opisane. Dziękujemy!!!

 Łącznie uczniowie zebrali 686 kg leśnych przysmaków. Pełne zestawienie w tabeli.

Galeria: Zbiórka makulatury ? podsumowanie.

9.jpg
10.jpg
1.jpg
3.jpg

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Regionalne Spotkania Młodych Recytatorów

tn_img_20180409_113007.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak