Aktualności

17-02-2017 Spotkanie autorskie

17 lutego 2017r. odbyło się  spotkanie z panią Barbarą Bednarek - Mazur –  autorką książki „Moja miejscowość Kośmidry- Koszwice”. Pani Barbara wiele lat pracowała w naszej szkole oraz była opiekunem LOP. 
Autorka książki opowiadała o tym, jak uzyskiwała informacje podczas gromadzenia materiałów do pisania książki. Odpowiadała na pytania, które dotyczyły pisania. Wszyscy obecni mogli się przekonać, że pani Basia posiada ogromną wiedzę historyczną i zna wiele ciekawych opowieści dotyczących naszej miejscowości i najbliższej okolicy. 

Na początku czytelnicy z kółka bibliotecznego czytali i przedstawili inscenizację miejscowych legend,  do których własnoręcznie wykonali dekorację i zbudowali zamek. Skorzystali również z baneru lasu udostępnionego przez Nadleśnictwo Lubliniec.  

 

Autorka zachęcała dzieci do interesowania się dziejami swojej rodziny i miejscowości. Wydarzenie to przebiegło w miłej i sympatycznej atmosferze. Na zakończenie, w podziękowaniu za przybycie, czytelniczki wręczyły naszemu gościowi bukiet róż. Spotkanie przygotowały pani Anna Kopyto i pani Brygida Cziudai w ramach innowacji pedagogicznej „Odkrywamy naszą małą ojczyznę”. 

Galeria: Spotkanie autorskie

tn_dsc_1718.jpg
tn_dsc_1706.jpg
tn_dsc_1719.jpg
tn_dsc_1712.jpg

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Spotkanie z pasjonatem historii

1.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak