Aktualności

10-03-2017 Spotkanie autorskie

10 marca 2017 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z panią Krystyną Klimza. Pani Krystyna napisała książkę „Łagiewniki Wielkie...dawniej i dziś 1305-2005” razem z panią Marią Kandora i Księdzem Piotrem Adamskim. Pani Krystyna Klimza przez wiele lat była sołtysem Łagiewnik Wielkich oraz radną gminy Pawonków. Współautorka książki opowiadała skąd pozyskiwała materiały do pisania. W barwny i ciekawy sposób przedstawiła wiele wydarzeń z historii Łagiewnik Wielkich. Wyczerpująco odpowiadała na pytania uczestników spotkania.

Na początku czytelniczki z kółka bibliotecznego przeczytały fragmenty książki o Łagiewnikach Wielkich na tle prezentacji multimedialnej zawierającej zdjęcia miejscowości. Na okolicznościowej wystawce zostały zaprezentowane prace uczniów. Były to: plan Łagiewnik Wielkich, herb, ilustracje ciekawych miejsc oraz gry planszowe dotyczące miejscowości.

Dyrektor szkoły pani Teresa Kopyto podziękowała gościowi za przybycie i zachęcała do interesowania się historią najbliższej okolicy. Od czytelników pani Krystyna Klimza otrzymała bukiet róż.

Wydarzenie przebiegło w miłej atmosferze. Zostało przygotowane przez panią Brygidę Cziudai i panią Annę Kopyto w ramach innowacji pedagogicznej „Odkrywamy naszą małą ojczyznę”.

Galeria: Spotkanie autorskie

9.jpg
10.jpg
7.jpg
8.jpg

Wydarzenia w roku szkolnym

Data: 2018-06-22
Rada Rodziców przypomina o nieobowiązkowej składce na rok szkolny 2017/18

Losowa galeria: Ogólnopolskie Wybory Książek

1.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak