Aktualności

09-04-2017 Global Money Week 2017

W dniach 27 marca – 2 kwietnia 2017r. uczniowie naszej szkoły brali udział w ogólnoświatowej akcji Global Money Week 2017– Światowy Tydzień Pieniądza. Koordynatorem akcji w Polsce jest Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF), który występuje w roli ogólnopolskiego koordynatora inicjatyw podejmowanych przez poszczególne środowiska szkolne. Hasło tegorocznej, VI edycji brzmiało „Learn. Save. Earn.”– „Ucz się. Oszczędzaj. Zarabiaj.”
Hasło to było motywem przewodnim wszystkich zaplanowanych na ten tydzień zadań i wydarzeń. Akcja objęła swoim zasięgiem wszystkich uczniów, nauczycieli oraz dzieci przedszkolne.  Uczniowie wzięli udział w warsztatach, konkursach oraz włączyli się do akcji zarobkowej – zbiórka surowców wtórnych.

Konkursy:
- konkurs plastyczno – wiedzowy : „Ucz się. Oszczędzaj. Zarabiaj.” – mapa myśli
- konkurs fotograficzny : „Global Money Week” – Foto/Selfie Challenge
- konkurs informatyczny: „To i owo o pieniądzach” – prezentacja multimedialna
- konkurs wiedzowy: „Test wiedzy ekonomicznej”
- konkurs plastyczny: „Ilustrowany polsko-angielski słownik pojęć ekonomicznych dla dzieci”
- konkurs plastyczny: „Skarbonka z materiałów recyclingowych”

W klasach IV – VI odbyły się zajęcia pod hasłem „Ucz się. Oszczędzaj. Zarabiaj.”. Uczniowie rozmawiali o różnych sposobach oszczędzania, inwestowania. Szukali sposobów na zarabianie oraz argumentów potwierdzających, że nauka, zwłaszcza języków obcych jest bardzo dobrą inwestycją na przyszłość. Podsumowaniem dyskusji były ilustrowane mapy myśli, które brały udział w konkursie.

Uczniowie klas I – III oraz dzieci przedszkolne wzięli udział w zajęciach „Przygody Pana Pieniądza”.  Najmłodsi uczyli się rozpoznawać polskie banknoty i monety. Szukali odpowiedzi na pytanie skąd się biorą pieniądze oraz dyskutowali o tym, dlaczego warto oszczędzać.

Na korytarzu szkolnym powstała okolicznościowa gazetka z wiązana z obchodami  „Global Money Week” oraz wystawa skarbonek wykonanych przez dzieci przedszkolne oraz uczniów klas I – III.  Wystawę skarbonek będzie można wkrótce oglądać w Bibliotece Publicznej w Kośmidrach. Efekty całotygodniowej pracy zaprezentowano na okolicznościowej ściance, gdzie znalazły się kartki do słownika oraz mapy myśli. W teście wiedzy ekonomicznej wzięło udział 17 uczniów.  Test składał się z 30 pytań jednokrotnego wyboru. Nagrodzono 3 uczniów, którzy zdobyli największą liczbę punktów.

Podsumowanie wszystkich działań oraz wręczenie nagród w poszczególnych konkursach odbyło się na specjalnym apelu, w którym udział wzięła cała społeczność szkolna. Koordynatorem i organizatorem działań w szkole była Szkolna Kasa Oszczędności.

Obchody Global Money Week 2017 były na bieżąco relacjonowane na Szkolnym Blogu:

https://www.szkolneblogi.pl/blogi/sko-kosmidry/global-money-week-2017/

https://www.szkolneblogi.pl/blogi/sko-kosmidry/ucz-sie-oszczedzaj-zarabiaj/

https://www.szkolneblogi.pl/blogi/sko-kosmidry/ilustrowane-pojecia-ekonomiczne/

https://www.szkolneblogi.pl/blogi/sko-kosmidry/test-wiedzy-ekonomicznej/

https://www.szkolneblogi.pl/blogi/sko-kosmidry/z-przedszkolakami-o-pieniadzach/

https://www.szkolneblogi.pl/blogi/sko-kosmidry/global-money-week-2017-1/

O wszystkich działaniach pisaliśmy też na profilu szkoły na Facebooku.

 

Galeria: Global Money Week 2017

tn_dscf0411.jpg
tn_20170403_125524.jpg
tn_reklama.jpg
tn_dscf0443.jpg

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Żegnamy zimę - witamy wiosnę

tn_dscn7094.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak