Aktualności

16-06-2017 Wycieczka uczniów klasy VI

W dniach od 12 do 14 czerwca 2017 roku klasa szósta przebywała na wycieczce klasowej w miejscowości Olza. Olza jest to piękna wieś położona niedaleko Wodzisławia Śląskiego, miejscowość ta otoczona jest wodami jeziora Odra. Przez trzy dni gościliśmy w ośrodku wypoczynkowym „OLZA”.

Pierwszy dzień naszej wycieczki upłynął nam na zwiedzaniu okolicy, poznawaniu zasad bezpieczeństwa podczas wycieczki, kąpielach w jeziorze oraz wspólnej integracji. Popołudniu udaliśmy się do Raciborza gdzie po pysznym obiedzie zwiedzaliśmy Starówkę, a później pan Adrian z panią Brygidą zabrali nas do wspaniałego miejsca którym było Arboretum Bramy Morawskiej, podziwialiśmy piękną roślinność, pani Brygida opowiadała nam o drzewach i kwiatach występujących w tym niezwykłym miejscu. W każdym punkcie widokowym znajdowała się informacja na temat drzew lub historii tego miejsca, a pan Adrian zorganizował dla nas konkurs wiedzy związanej z tym miejscem.

W drugim dniu wycieczki udaliśmy się do czeskiej miejscowości Ostrawa, tam głównym punktem naszej wyprawy był  „Świat techniki”, w którym czuliśmy się jak prawdziwi odkrywcy, mogliśmy poznać działania wielu pożytecznych dla człowieka wynalazków, zobaczyć jak wygląda dzień człowieka na innych kontynentach, dokonywać różnych doświadczeń fizycznych, chemicznych czy matematycznych. Mogliśmy poznać życie zwierząt na naszej planecie, rozwiązywać łamigłówki logiczne, a także poznać ciało człowieka przeprowadzając na własnej skórze różne badania czy poczuć się jak pilot samolotu. Następnie udaliśmy się do Parku Miniatur oraz obejrzeliśmy wystawę zabytkowych czeskich motocykli. Wizyty w tych miejscach na pewno na długo zostaną w naszej pamięci. Każdy z nas znalazł tam dla siebie wiele interesujących go rzeczy.

W ostatnim dniu naszej wycieczki udaliśmy się do Ustronia, by zmierzyć się z nie lada wyzwaniem jakim było zdobycie góry Czantoria. Każdy z nas dzielnie sobie z tym zadaniem poradził a nagrodą za nasz trud i wysiłek były niesamowite widoki ze szczytu. Po zejściu z góry i pysznym obiadku udaliśmy się jeszcze na spacer po mieście gdzie kupiliśmy wiele pamiątek.

Nasza wycieczka była bardzo udana, uśmiechy nie schodziły nam z buzi, a spędzony wspólnie czas pozwolił nam wzmocnić nasze więzi i relację które mamy nadzieję zachować na kolejne lata. Poznaliśmy wiele ciekawych miejsc i nauczyliśmy się wielu nowych rzeczy. Na koniec oklaskami dziękowaliśmy naszemu kierowcy panu Józkowi oraz naszym opiekunom pani Brygidzie Cziudai i panu Adrianowi Sternik, którzy dbali o nas podczas całego wyjazdu.

Galeria: Wycieczka uczniów klasy VI

15.jpg
13.jpg
16.jpg
7.jpg

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Warsztaty plastyczne - Matisse i Riley

tn_2018_01020031.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak