Aktualności

22-10-2017 Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

29 września dzień rozpoczął się od apelu, na którym przedstawione zostały ogólne założenia i idea Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Uczniowie poznali plan dnia i możliwości zdobycia tytułu „Eksperta”.

Od poniedziałku, 25.09 trwały przygotowania do wielkiego finału, który odbył się w piątek, 29.09. Przez cały tydzień podczas zajęć świetlicowych i na przerwach odbywały się turnieje tabliczki mnożenia. Uczniowie  mieli możliwość rozwiązywania zadań utrwalających, grali w gry planszowe oraz interaktywne. Poznali ciekawe gry z wykorzystaniem talii kart czy kostek. Utrwalali trudne przykłady, między innymi przez wykonanie plakatów. 

Pisemny egzamin nadzorowali uczniowie klasy III. Do egzaminu przystąpili uczniowie klasy IV, V i VI. Podczas wszystkich przerw można było zagrać w różne gry sprawdzające znajomość tabliczki mnożenia. Były węże matematyczne, gry karciane i z wykorzystaniem kostek, a także matematyczne memory. A dla młodszych, którzy dopiero zaczynają przygodę z tabliczką mnożenia przygotowaliśmy zabawę ruchową z niespodzianką. Każdy, kto przeszedł po ścieżce i bezbłędnie podał wszystkie wyniki otrzymywał drobny upominek. Ze względy na sprzyjającą pogodę postanowiliśmy połączyć obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia z rekreacją na świeżym powietrzu. Na chodnikach wokół szkoły zapisaliśmy kolorową kredą trudniejsze przykłady. Chodniki wyglądały bajecznie kolorowo.

Tymczasem egzaminatorzy wyposażeni w losy, legitymacje, promocyjne ołówki i magiczne monety (z czekolady) wyruszyli, by sprawdzać znajomość tabliczki mnożenia. Pierwszym celem było Przedszkole znajdujące się w sąsiedztwie szkoły. Pracownicy przedszkola zdali egzamin śpiewająco. Egzaminatorzy odwiedzili też miejscowy sklep, przepytali rodziców i nauczycieli oraz zaciągnęli dyżur na przejściu dla pieszych i egzaminowali kierowców.

Galeria: Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2017

07_tn_20170929_111922.jpg
tn_20170925_130239-horz.jpg
4_tn_-020.jpg
tn_licencja_2017.jpg

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Światowy Dzień Pluszowego Misia

tn_dsc_1243.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik