Aktualności

11-11-2017 Światowy Dzień Oszczędzania

Obchody Światowego Dnia Oszczędzania poprzedził Tydzień dla Oszczędzania. W akcji przygotowanej przez Szkolną Kasę Oszczędności wzięło udział 32 uczniów. Przez cały tydzień na długich przerwach odbywały się pokazy filmów i prezentacji z dziedziny ekonomii i bankowości. Po każdej projekcji wypisywaliśmy trudne słowa, które warto zapamiętać. W ten sposób powstała baza pojęć, która posłużyła do ułożenia pytań konkursowych. Poza tym każdego dnia SKO proponowała różne aktywności dodatkowe związane z akcją. Na specjalnie zaprojektowanych karnetach uczniowie zbierali punkty i bonusy. Dla najwytrwalszych przewidziano nagrody. 

Na szkolnym korytarzu stanął poster, który z dnia na dzień zapełniał się pracami uczniów – rozwiązaniami kolejnych zadań: mój pomysł na oszczędzanie, rymowanka o oszczędzaniu, ekonomiczny rebus , matematyczne łamigłówki, rysunki młodszych uczniów. W Tygodniu dla Oszczędzania można było zdobyć bonus między innymi za: odwiedzenie bloga i napisanie komentarza, za systematyczne wpłaty, za przyniesienie „słoika – smakołyka” do spiżarni SKO. Była też okazja do działań plastycznych. Jednego dnia uczestnicy akcji podzieleni na grupy tworzyli na przerwach plakaty – ilustracje popularnych przysłów o pieniądzach.

Finał akcji odbył się 31 października. Z okazji Światowego Dnia Oszczędzania SKO zorganizowała specjalne wydanie popularnego teleturnieju. Dziesięciu śmiałków z klasy IV, V i VI podjęło wyzwanie i zgłosiło się do szkolnego konkursu SKO zorganizowanego na wzór popularnego teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Uczestnicy odpowiadali na pytania z dziedziny ekonomii i wiedzy o pieniądzach. W roli prowadzącego wystąpiła opiekun SKO - p. Iwona Kępa. Rywalizacja odbywała się w obecności całej społeczności szkolnej, która dopingowała swoich kolegów i koleżanki.

Po dwóch rundach do finału weszły: 
Natalia Koza z klasy IV - zachowując 1 szansę; 
Oliwia Nowak z klasy VI - zachowując 2 szanse; 
Martyna Dzięcioł z klasy IV - zachowując 2 szanse.

W finale zawodniczki wystartowały z nowym kompletem szans. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebnych było kilkadziesiąt pytań. Ostatecznie zwyciężyła Oliwia. Druga była Martyna, a trzecia Natalia. W sumie podczas całego turnieju zawodnicy odpowiedzieli na ponad 100 pytań. Na prawidłowym przebiegiem całości czuwało jury w składzie: pani dyrektor Teresa Kopyto i pan Adrian Sternik.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki od SKO, a uczestniczki finału – nagrody.

Dla młodszych uczniów przygotowano rebusy, łamigłówki, zadania interaktywne. Po zakończeniu rozgrywek opiekun SKO przypomniała historię Światowego Dnia Oszczędzania oraz podsumowała aktywności, które zostały podjęte w ranach obchodów Tygodnia dla Oszczędzania. Uczniowie, którzy wykazali się dużą aktywnością, wykonali wszystkie zadania oraz bonusy, otrzymali nagrody.

Galeria: Światowy Dzień Oszczędzania

tn_23113115_992536077553210_1270374706_o.jpg
tn_20171024_131619.jpg
tn_p1000774.jpg
tn_20171023_113137.jpg

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Dzień Dziecka i Dzień Bociana

tn_dscn7487.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak