Aktualności

11-11-2017 Narodowe Święto Niepodległości

9 listopada 2017 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Cała społeczność szkolna ubrana była w odświętny strój szkolny. Białe bluzki i koszule zdobiły kotyliony w barwach narodowych.  

Po uroczystym wprowadzeniu sztandaru odśpiewany został hymn państwowy. Następnie uczniowie klasy IV oraz klasy III zaprezentowali montaż słowno – muzyczny, w którym przedstawili trudne losy naszej ojczyzny, okoliczności jakie doprowadziły do zaborów oraz walkę Polaków o niepodległość.

Akademia z okazji Dnia Niepodległości jest elementem wychowania patriotycznego w naszej szkole. Sceneria oraz podniosły nastrój wywołały wzruszenie zmuszając do refleksji. Uroczystość pozwoliła lepiej zrozumieć motywy bohaterstwa tych, którzy poświęcili swoje życie w walce z zaborcami o niepodległość kraju, w walce z okupantem o wolność naszej Ojczyzny.

Na zakończenie głos zabrała pani dyrektor, która podziękowała występującym za przygotowanie uroczystego apelu. Scenariusz, dekoracje oraz oprawę muzyczną przygotowały panie Małgorzata Prauzner – Bechcicka, Anna Kopyto i Brygida Cziudai.

Galeria: Narodowe Święto Niepodległości

tn_p1000841.jpg
tn_p1000844.jpg
tn_p1000836.jpg
tn_p1000834.jpg

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Biblioteka inspiruje

7.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak