Aktualności

27-08-2018 Zielona Szkoła - Solina

W dniach 11-15 czerwca uczniowie klas czwartej, piątej i szóstej wzięli udział w zielonej szkole, która w tym roku odbywała się w Solinie, w sąsiedztwie monumentalnej zapory wodnej na Jeziorze Solińskim.  Gościliśmy w Ośrodku Wypoczynkowym Halicz, który zapewnił nam wspaniałe warunki oraz pyszne posiłki. W pierwszym dniu po długiej podróży rozkoszowaliśmy się cudownymi widokami rozciągającymi się z korony zapory. Kolejnego dnia wyruszyliśmy na zdobycie Tarnicy (1346 m n.p.m.) jednak kapryśna pogoda pokrzyżowała nasze plany i musieliśmy zawrócić ze szlaku zaraz po tym, jak naszym oczom ukazała się zapierająca dech  połonina.

W środę zawzięcie usiłowaliśmy przetrwać trudy i atrakcje we wiosce survivalowej Bystre : strzelaliśmy z łuku, rzucaliśmy toporkiem, wbijaliśmy gwoździe, wspinaliśmy się na ściance wspinaczkowej, szukaliśmy punktów w terenie, a nawet wybraliśmy mistrza w rzucie gumiakiem. W przeciąganiu liny chłopcy przeciw dziewczętom wynik był remisowy. Czwarty dzień powitał nas deszczowym, zachmurzonym niebem, więc decyzja padła na  Aquapark w Lesku,  wieczorem pływaliśmy statkiem po Jeziorze Solińskim. W piątek sprawdzaliśmy nasze umiejętności i wytrzymałość na drezynach rowerowych w Uhercach Mineralnych.  Potem jeszcze ostatni wspólny obiad, tym razem
w MacDonald ’s,  ku ogromnej uciesze wszystkich uczestników.  Wieczory spędzaliśmy na grach, głównie w piłkę nożną, podczas których dziewczęta nie ustępowały chłopcom, była też dyskoteka, ognisko z pieczeniem kiełbasek i oczywiście wypady na gofry, lody i obowiązkowe pamiątki.

Galeria: Zielona Szkoła - Solina

tn_dsc_0342.jpg
tn_dsc_0284.jpg
tn_dsc_0286.jpg
tn_dsc_0316.jpg

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Dzień Dziecka i Dzień Bociana

tn_dscn7471.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik