Aktualności

28-08-2018 Wycieczka do Gliwic

12 czerwca 2018r. uczniowie klasy pierwszej udali się na wycieczkę. Nieoczekiwanie, z powodu ulewnego deszczu konieczna była zmiana planów. Zamiast podróży do opolskiego ZOO pierwszoklasiści wyruszyli do Gliwic. Tam mieli okazję zwiedzić wystawę „Kolejkowo” oraz podziwiać rośliny i zwierzęta w Palmiarni Miejskiej.

Kolejkowo to miejsce, które przeniosło nas do niesamowitego świata, pomniejszonego 25 razy. Przy budowie dołożono wszelkich starań, aby jak najdokładniej odwzorować rzeczywistość i przedstawić codzienność mieszkańców Kolejkowa. Uczniowie mogli zobaczyć w miniaturowym świecie życie na wsi, potowarzyszyć turystom podczas górskich wypraw, czy wziąć udział w akcji ratunkowej. Dzieci zobaczyły również poruszające się po „Kolejkowie” pociągi oraz samochody. Zobaczyć też można było miniaturę statku „Western River”, pływającego po Missisipi.

Kolejną atrakcją, która zaciekawiła dzieci, były zmieniające się pory dnia w miasteczkach, a także zaobserwowanie zmiany pogody w postaci padającego deszczu. Dzień w Kolejkowie trwa 9 minut, po których następuje noc; zapalają się uliczne latarnie oraz światła w budynkach. 

Było pięknie!

Po zakończeniu zwiedzania w „Kolejkowie” pojechaliśmy do Palmiarni. Palmiarnia Miejska w Gliwicach jest drugą po Poznaniu pod względem wielkości palmiarnią w Polsce. Składa się z sześciu pawilonów. Dzieci zwiedziły m.in. pawilon roślin tropikalnych oraz pawilon akwarystyczny. W trakcie wycieczki dzieci zadawały wiele pytań i były zaciekawione. Uczniowie mogli zobaczyć m.in. rośliny z całego świata, egzotyczne zwierzęta, palmy i różnorakie gatunki kaktusów. W pawilonie roślin użytkowych z ciekawością oglądali gatunki znane im tylko z owoców roślin wykorzystywanych w życiu codziennym. Mogli zobaczyć tu „w całości” cytrusy, rośliny przyprawowe m.in.: pieprz czarny, biały, goździki, laur, kawę, kardamon oraz największą tu roślinę – bananowca. Dużym zainteresowaniem uczestników, oprócz bardzo rzadkich i ciekawych roślin, cieszyły się egzotyczne papugi, gady, owady oraz akwaria pełne równie egzotycznych ryb z różnych zbiorników wodnych świata.

Był to dzień pełen emocji, który na pewno długo pozostanie w pamięci uczestników wycieczki.

 

Galeria: Wycieczka do Gliwic

tn_20180612_104740.jpg
tn_20180612_132718.jpg
tn_20180612_112551.jpg
tn_20180612_112134.jpg

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Nagroda za bloga

tn_dsc_0989.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak