Aktualności

31-05-2012 Tak obchodziliśmy Dzień Bociana (31 maja) i Dzień Dziecka (1 czerwca)

Ostatniego dnia maja w naszej szkole mieliśmy wielkie święto. Uczciliśmy wspaniałymi występami i zabawą Dzień Bociana i Dzień Dziecka. Uczniowie zaprezentowali swe talenty w szkolnym przeglądzie artystycznym. Było wszystkiego po trochu – nauki, kultury i sportu. A najwięcej śmiechu i dobrej zabawy.

Bliskie sąsiedztwo bocianiego gniazda zobowiązuje Szkołę Podstawową w Kośmidrach do wyjątkowych obchodów Dnia Bociana. Dlatego też dzień rozpoczęliśmy od przypomnienia, jak wygląda rok z życia tych wspaniałych ptaków. Uczniowie należący do Szkolnego Koła LOP przygotowali scenki, w których przedstawili typowe zachowania bocianów, a narratorki w doskonały sposób wytłumaczyły wszystkim jak wygląda życie naszych skrzydlatych sąsiadów miesiąc po miesiącu.

Następnie na scenie pojawiali się kolejno artyści i zaprezentowali swe talenty. Jako pierwsi wystąpili uczniowie klasy I i wykonali piosenkę w języku niemieckim. Następnie uczniowie klas I-III zaprezentowali piosenki po angielsku. Szkolne Koło Teatralne „SPoKo” na tę okazję przygotowało bardzo melodyjną wersję „Czerwonego Kapturka” oraz baśń bardzo abstrakcyjną o zniknięciu księżniczki i jej świnki pt. "Tajemnicze zniknięcie". Na scenie mogliśmy również podziwiać wokalne i instrumentalne popisy uczniów klas III-V.

Gdy zakończyły się występy, wszyscy udali się na boisko szkolne, gdzie odbyły się rozgrywki sportowe. Młodsi i starsi uczniowie mogli wykazać się w grze w piłkę nożną.

Nie zabrakło oczywiście pysznego poczęstunku przygotowanego przez Radę Rodziców.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Galeria: Dzień Bociana i Dzień Dziecka

21.jpg
10.jpg
12.jpg
4.jpg

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Nagroda dla Szkolnego Koła LOP "Kajtek"

4.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik