Aktualności

27-08-2019 Zielona Szkoła w Kątach Rybackich

W dniach 27-31 maja 2019 r. grupa 50 uczniów pod opieką wychowawców  odpoczywała na zielonej  szkole w Kątach Rybackich. Po kilkugodzinnej podróży dotarliśmy do celu podróży, gdzie gospodarze ośrodka czekali na nas z pysznym obiadem. Następnie rozpakowaliśmy bagaże i udaliśmy się na spacer, aby przywitać się morzem.  Wieczorem odbyło się ognisko integracyjne. Mimo iż wieczór był chłodny, atmosfera była gorąca i humory dopisywały.

Drugi dzień spędziliśmy w Gdańsku. Pogoda nas nie rozpieszczała,  było zimno i deszczowo. My jednak dzielnie realizowaliśmy nasz plan. W ciepłych kurtkach i pelerynach przeciwdeszczowych udaliśmy się z przewodnikiem na spacer po Gdańsku. Odbyliśmy też rejs statkiem na Westerplatte. Po południu uczestnicy zwiedzali interaktywną wystawę „Ludzie – Statki – Porty” w Muzeum Morskim.   Wystawa została przygotowana w taki sposób, aby młodzi zwiedzający po kolei poznawali poszczególne zagadnienia związane z morzem, a zdobytą wiedzę wykorzystywali na kolejnych stanowiskach. Tu można się dowiedzieć jak powstaje wir wodny i fala tsunami. Dzieci mogły wcielić się w rolę kapitana i dowodzić jednostką z pokładu mostka kapitańskiego. Jest też basen ze sterowanymi modelami różnego typu jednostek pływających.  Zwiedzający mogli bliżej poznać cechy marynarskiego życia i przebrać się za marynarza, kapitana, a nawet... pirata.  Dużą atrakcją była też możliwość odbycia wirtualnej wycieczki batyskafem na dno morza, a także poznanie działania echosondy. Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do ośrodka w Kątach Rybackich.

Kolejny dzień pobytu to wycieczka do Aquaparku w Redzie. Dwie godziny wodnego szaleństwa w jednym z najnowocześniejszych i najładniejszych obiektów w regionie. Wiele atrakcji dla dzieci takich jak Zatoka Piratów z okrętem pirackim, zjeżdżalniami, armatkami wodnymi i mnóstwem zabawek. Dużą popularnością cieszyła się Rzeczna Ekspedycja, podczas której do pokonania jest ponad 300 metrowa wodna droga, dodatkowo urozmaicona niezwykłymi atrakcjami. System zjeżdżalni wodnych zadowolił zarówno młodszych jak i starszych uczestników wycieczki. Dla amatorów mocnych wrażeń – podświetlony tunel prowadzący przez akwarium, w którym pływają prawdziwe rekiny! To była świetna zabawa. Moc atrakcji sprawiła, że czas upłynął szybko. Po wodnych harcach udaliśmy się na obiad. Frytki i nuggetsy  zadowoliły nawet najbardziej wybrednych.

Dodatkową atrakcją tego dnia był wieczorny wyjazd do Krynicy Morskiej. Amatorzy kupowania pamiątek wydawali swoje kieszonkowe, inni zadowolili się lodami i zakupami w miejscowym markecie. Ładna pogoda zachęciła nas do zwiedzenia portu i krótkiego spaceru. A w drodze powrotnej do Kątów Rybackich historyczny spacer w miejscu, gdzie powstaje przekop Mierzei Wiślanej – kanał żeglugowy, który już niebawem połączy Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską. 

Czwartek powitał nas piękną, słoneczną pogodą. Dlatego też postanowiliśmy spędzić ten dzień na plaży. Czas wypełniały gry, zabawy, budowanie zamków z piasku, zbieranie muszelek i bursztynów, niektórzy grali też w piłkę plażową i urządzali biegi. Z przyjemnością korzystaliśmy z kąpieli słonecznych, a najodważniejsi zdecydowali się nawet na kąpiel w morzu. Tego dnia uczniowie wzięli też udział w ciekawej prelekcji – „Opowieść o bursztynie”.

W piątek spakowaliśmy bagaże i poszliśmy na pożegnalny spacer z morzem. W południe zjedliśmy obiad i ruszyliśmy w powrotną drogę do domu. Późnym wieczorem dotarliśmy na parking obok szkoły, gdzie czekali stęsknieni rodzice.

Galeria: Zielona Szkoła w Kątach Rybackich

tn_dsc02661.jpg
tn_sam_3637.jpg
tn_sam_3691.jpg
tn_dsc02692.jpg

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Klasa IV na biwaku

tn_img_2498.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik