Aktualności

09-02-2020 Wycieczka do Warszawy

6 lutego uczniowie klas IV – VIII udali się na wycieczkę edukacyjną do Warszawy. Wyjazd odbył się w ramach realizowanego we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim projektu grantowego „Polski złoty ma 100 lat”. Celem wycieczki było zwiedzenie Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka. Podczas prawie 2-godz. wizyty, uczniowie wraz z animatorem zwiedzili ekspozycję i poznali historię pieniądza od denara do złotego. Uczestnicy mieli tez okazję poznać wiele ciekawostek dotyczących procesu powstawania pieniędzy – od projektu do znaku pieniężnego, zabezpieczenia, sposoby przechowywania gotówki i wiele innych. To była wyjątkowa lekcja historii i ekonomii zarazem.

Podczas pobytu w Warszawie uczniowie byli tez na PGE Narodowym. Razem  przewodnikiem przeszli trasę „Piłkarskie emocje”. Byli w centrum prasowym, na trybunach VIP-ów, w szatniach piłkarzy oraz na tarasie widokowym.

Pobyt w Centrum Nauki Kopernik był prawdziwym rajem dla miłośników doświadczeń i eksperymentów. Przez 3 godziny uczniowie odkrywali tajemnice natury, samodzielnie przeprowadzali doświadczenia i świetnie się przy tym bawili. Każdy mógł poczuć się jak badacz i odkrywca, sprawdzić możliwości swojego ciała, wrażliwość na światło, postrzeganie kolorów, podatność na iluzje. Setki eksponatów pomagają zrozumieć zjawiska związane fizyczne. To była niesamowita przygoda dla młodych odkrywców.

Galeria: Wycieczka do Warszawy

tn_20200206_170120.jpg
tn_20200206_132259.jpg
2a.jpg
tn_20200206_113310.jpg

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Ślubowanie pierwszaków 2011

3.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik