Aktualności

30-04-2020 Rodzinny piknik w majówkę pod hasłem "Będzie dobrze w Gminie Pawonków"

Zapraszamy na „Rodzinny piknik w majówkę”. Jest to wspólna akcja Szkoły Podstawowej w Kośmidrach, SKO  Kośmidry i Szkoły Podstawowej w Ciasnej. Razem zorganizujemy happening wielu rodzin z całego powiatu lublinieckiego.

Wspólną majówką chcemy pokazać, że solidaryzujemy się w walce z koronawirusem i wierzymy, że będzie dobrze. 

Wychodząc naprzeciw potrzebom uczniów i rodziców proponujemy wyjątkowe działanie – Majówka pod hasłem: „ Będzie dobrze w gminie Pawonków”

Zadanie polega na tym, aby przygotować rodzinny piknik – taki prawdziwy z kocem, jedzeniem w koszyku i urządzić go na własnym podwórku, balkonie, na tarasie lub w zaaranżowanym salonie, gdyby pogoda nie dopisała.  

Podczas majówki  zróbmy wspólnie jakiś zdrowy posiłek. Proponuję sałatkę owocową, zdrowy sok warzywno-owocowy. Możemy zagrać w jedną z popularnych gier – dooble, memory, statki, państwa miasta, namalować wspólny rysunek pod hasłem „Będzie dobrze w  … „ – każdy wpisuje swoją miejscowość. Na koniec zapraszamy do uwiecznienia tych niesamowitych chwil. Przysyłajcie zdjęcia ze swojej majówki na skokosmidry@gmail.com lub opublikujcie w komentarzu na profilu szkoły na Facebooku.

Podczas majówki  zróbmy wspólnie jakiś zdrowy posiłek. Proponuję sałatkę owocową, zdrowy sok warzywno-owocowy. Możemy zagrać w jedną z popularnych gier – dooble, memory, statki, państwa miasta, namalować wspólny rysunek pod hasłem „Będzie dobrze w  … " – każdy wpisuje swoją miejscowość. Na koniec zapraszamy do uwiecznienia tych niesamowitych chwil. Przysyłajcie zdjęcia ze swojej majówki na skokosmidry@gmail.com lub opublikujcie w komentarzu na profilu szkoły na Facebooku.

Całkiem niedawno można było zaobserwować w niektórych oknach naszego powiatu wielobarwne tęcze z napisem „Będzie dobrze”. To symbol dodający otuchy w obecnej sytuacji, podczas walki z koronawirusem.

Od ponad miesiąca dzieci z całej Polski uczą się zdalnie, nie spotykają się ze sobą – bardzo tęsknią – za szkołą, nauczycielami, kolegami i koleżankami.

Przeprowadzona wśród naszych dzieci ankieta, dotycząca samopoczucia w aktualnej sytuacji potwierdziła niepewność, obawy uczniów i tęsknotę do normalności.

Warto wierzyć w to, że będzie dobrze! Warto myśleć pozytywnie! Warto w tych trudnych chwilach wspierać się i podejmować działania solidaryzujące społeczeństwo – mimo izolacji. Warto dodawać wiary dzieciakom i ich rodzicom – że podejmowane działania są ważne dla ogólnego bezpieczeństwa. 

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

dsc_1102.jpg
Biuletyn Informacji Publicznej
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik