Aktualności

13-05-2020 Ogólnopolski Konkurs Biblioteczny „Wielka Liga Czytelników”

Ogólnopolski Konkurs Biblioteczny „Wielka Liga Czytelników”
Aktywni czytelnicy naszej szkoły biorą udział w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Bibliotecznego „Wielka Liga Czytelników”. W tym roku konkurs odbywa się po raz piąty. Organizują go Stowarzyszenie Wielka Liga, m. in. RODN „WOM” w Katowicach, Pedagogiczna Biblioteka w Katowicach. Konkurs ma na celu przede wszystkim rozwijanie kultury czytelniczej wśród dzieci. I etap konkursu bibliotecznego polegał na zdobywaniu sprawności czytelniczych poprzez rozwiązywanie testów do książek konkursowych. Trzeba było przeczytać i rozwiązać testy do minimum 10 książek. W tym etapie można współpracować z bibliotekarzem i z rodzicami (promocja wspólnego rodzinnego czytania).
Etap drugi  to napisanie samodzielnie testu kwalifikacyjnego do kolejnej przeczytanej książki. 11 maja odbył się zdalnie II etap tego konkursu.
Bardzo ładnie rozwiązali test, a zarazem zakwalifikowali się do III etapu powiatowego: Szymon Majdzik z klasy V, Emilia Skiba z klasy IV oraz Marta Kupka z klasy III.
Tytuł Aktywnego Czytelnika zdobyli ponadto : Patryk Derner z klasy III, Zuzanna Wolka z klasy IV oraz Igor Urbańczyk z klasy V.
Aktywnie czytającym oraz ich rodzicom serdecznie gratulujemy! Dziękujemy im, że wraz z naszą szkołą promują czytelnictwo i kreują modę na czytanie.

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Wielki sukces Weroniki Skubały

11a.jpg
Biuletyn Informacji Publicznej
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik