Aktualności

09-02-2021 Pasowanie na czytelnika

9 lutego 2021r. w Bibliotece Szkolnej odbyła się uroczystość pasowania na czytelnika uczniów klasy I. Na początku czytelnicy z klasy II przedstawili wiersze dla dzieci znanych polskich autorów, aby zachęcić młodszych kolegów do czytania. Ich interpretacja wierszy bardzo się podobała. Następnie bibliotekarka, pani Anna Kopyto, zapoznała dzieci  z regulaminem biblioteki oraz zaprezentowała 10 sposobów na dobry początek przygody z czytaniem. Natomiast Ula, uczennica klasy II, przedstawiła prośby książki skierowane do czytelników. Aby czytanie kojarzyło się z dobrą zabawą, pani bibliotekarka przygotowała rymowane zagadki o książkach. Za poprawne rozwiązanie dzieci  otrzymywały w nagrody – plakaty o zwierzętach.

W dalszej części spotkania uczniowie klasy I złożyli przyrzeczenie czytelnika. Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymali od pani Dyrektor okolicznościowe dyplomy. Pani Dyrektor zachęcała pierwszaków do czytania. Przypomniała też, że klasa I bierze udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Czytam sobie. Pierwsza klasa!”. W związku z tym dzieci otrzymały prezenty: zakładki do książek, plany lekcji, książki , plakaty, magnesy, naklejki oraz poradnik dla rodziców zachęcający do wspólnego czytania.

Na zakończenie pierwszoklasiści z dużym entuzjazmem i zainteresowaniem oglądali książki i samodzielnie wybierali te, które po raz pierwszy wypożyczyli do czytania w domu.

Wydarzenie to minęło w przyjemnej atmosferze.

Małym czytelnikom życzymy pasjonującej lektury i wielu wspaniałych przygód z bohaterami książek.

Galeria: Pasowanie na czytelnika

tn_dsc_0712.jpg
tn_dsc_0703.jpg
tn_dsc_0697.jpg
tn_dsc_0726.jpg

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: II Dzień Języków Obcych

tn_dsc_0174.jpg
Biuletyn Informacji Publicznej
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik