Aktualności

14-10-2021 Noc Bibliotek - Czytanie wzmacnia

8 października 2021r. uczniowie klasy II uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych on-line: "Kto czyta, nie błądzi! - zagadki, szyfry i zadania interaktywne" zorganizowanych przez Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną RODN "WOM" w Częstochowie. Zajęcia były przeprowadzone w ramach VII ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek - "Czytanie wzmacnia". 

Czytelnicy z klasy II słuchali fragmentów książki Grzegorza Kasdepke "Detektyw Pozytywka" i rozwiązywali zagadki, szyfry i zadania interaktywne. Na koniec za pomyślnie zaliczone zadania otrzymali Złotą Odznakę dla Super Detektywa. Następnie w Bibliotece Szkolnej zapoznali się z wystawką książek dla dzieci  Grzegorza Kasdepke.

 

Organizatorzy informują, że : "Noc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania – ogólnopolska akcja, która w niekonwencjonalny sposób zachęca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku. Akcja ma również na celu promocję czytelnictwa oraz integrację środowiska lokalnego. Trudny czas pandemii szczególnie pokazał, jak ważne i potrzebne są biblioteki. Pandemia odebrała nam poczucie stabilności i bezpieczeństwa. I wciąż, nie dając za wygraną, nie pozwala nam odzyskać przewidywalności i spokoju. Warto oprzeć się na tym, co przywraca nam zachwiane poczucie bezpieczeństwa- czyli książka i wzmacniająca moc czytania. Biblioteka jest wyjątkowym miejscem, gdzie w trudnych czasach możemy dbać o dobrostan i dawać sobie wzajemne wzmocnienie poprzez kontakt z książką".

Galeria: Noc Bibliotek - Czytanie wzmacnia

tn_whatsapp-image-2021-10-08-at-17.18.37-(2).jpeg
tn_whatsapp-image-2021-10-08-at-17.18.35.jpeg
tn_whatsapp-image-2021-10-08-at-17.18.38-(1).jpeg
tn_whatsapp-image-2021-10-08-at-17.18.34-(2).jpeg

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Klasowa wycieczka do Zakopanego

30.jpg
Biuletyn Informacji Publicznej
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik