Aktualności

19-03-2022 Powiatowy Konkurs Historyczny „Świadkowie historii – czasy Solidarności i stanu wojennego”

Z ogromną radością informujemy, że uczennica naszej szkoły Marta Kupka z klasy 5 zajęła I miejsce w  powiatowym konkursie historycznym „Świadkowie historii – czasy Solidarności i stanu wojennego”.  Konkurs odbył się pod honorowym patronatem:

-Posła na Sejm RP Pana Andrzeja Gawrona

-Starosty Powiatu Lublinieckiego Pana Joachima Smyły

-Burmistrza Miasta Lublińca Pana Edwarda Maniury

Organizatorem konkursu była SP nr 3 w Lublińcu.

Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas 4 – 8 szkół podstawowych z powiatu lublinieckiego. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu prezentacji audiowizualnej o charakterze wspomnieniowym, której bohaterem będzie osoba, która pamięta okres powstania w Polsce „Solidarności” i stanu wojennego. Praca mogła być również oparta na „niemych świadkach historii” czyli przedmiotach, pamiątkach (fotografie, dokumenty itp.) związanych z danym okresem. Forma pracy konkursowej mogła mieć charakter zarejestrowanego wywiadu z osobą-świadkiem, bądź prezentacji multimedialnej.

Marta przeprowadziła bardzo ciekawy wywiad z babcią i dziadkiem oraz zamieściła zdjęcia pamiątek rodzinnych. Uroczyste rozdanie nagród odbyło się 18.03.2022 roku w SP nr 3 w Lublińcu. Marta była tam obecna wraz z babcią, która udzieliła jej wywiadu. Była to podwójna radość. Cieszymy się, że wśród laureatów znalazła się Marta, oraz z tego, że była to doskonała okazja aby przekazać młodemu pokoleniu cenną wiedzę przodków. Marcie życzymy  dalszych sukcesów.

Galeria: Powiatowy Konkurs Historyczny „Świadkowie historii – czasy Solidarności i stanu wojennego”

kasia-przemawia-.jpeg
marta-grupowe-.jpeg
marta-i-miejsce.jpeg
marta-sama-.jpeg

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Warsztaty plastyczne dla młodszych uczniów

tn_warsztaty-zima-009.jpg
Biuletyn Informacji Publicznej
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik