Aktualności

24-11-2014 Wieczór wspomnień 25 lat Wolności

21 listopada 2014 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta wieczornica przygotowana przez klasę VI z wychowawcą Brygidą Cziudai oraz Szkolny Klub Europejski, którego opiekunem jest Anna Kopyto. Ten uroczysty wieczór wspomnień był podsumowaniem projektu edukacyjnego 25 lat Wolności. Chcieliśmy oddać hołd wszystkim tym, którzy przyczynili się do odzyskania wolności 25 lat temu w naszym kraju i w krajach Europy Wschodniej. Uczciliśmy także Wielkiego Polaka i Europejczyka - Jana Pawła II, który uczy nas jak korzystać z wolności.

Na początku dyrektor szkoły Teresa Kopyto powitała zaproszonych gości: przedstawicieli lokalnych władz samorządowych, partnerów szkoły: leśników i bibliotekarzy, rodziców oraz nauczycieli. Klasa VI zaprezentowała otwarte zajęcia edukacyjne 25 lat Wolności. Doskonałym uzupełnieniem przedstawionych treści była prezentacja multimedialna oraz film o konstrukcji Muru Berlińskiego.

Uczniowie klasy VI znakomicie  zaprezentowali się zarówno pod względem estetycznym (chłopcy w eleganckich czerwonych muszkach i dziewczynki z czerwonymi kwiatkami we włosach) jak i pod względem artystycznym (pięknie recytując i prezentując treści historyczne). Wykazali się też dobrą znajomością mapy. 

Interpretacja plastyczna tematu przewodniego 25 lat Wolności w wykonaniu kółka bibliotecznego z klasy III oraz makiety „Drzew Wolności” wykonane przez poszczególne klasy stanowiły element dekoracji. Ciekawym uzupełnieniem programu przygotowanego przez uczniów klasy VI był wykład wygłoszony przez prelegenta - historyka dr Sebastiana Ziółka zatytułowany 25 lat Wolności - wydarzenia, które doprowadziły Polskę do demokracji. Dr Sebastian Ziółek to nauczyciel, historyk, autor licznych publikacji naukowych z dziedziny historii. Pięknym podsumowaniem było wspólne zaśpiewanie hymnu Solidarności Mury Jacka Kaczmarskiego.

Na zakończenie autorki projektu - Brygida Cziudai i Anna Kopyto zaprosiły gości do zwiedzania Mini Muzeum PRL-u znajdującego się w bibliotece szkolnej. Szóstoklasiści po wcześniejszych rozmowach z rodzicami i dziadkami przynieśli wiele ciekawych eksponatów, które można było oglądać w muzeum. Samo wejście do muzeum było nietypowe. By dostać się do środka należało przejść przez drzwi do szafy „Konspira”. W czasach PRL-u był to mebel, który pełnił bardzo ważną funkcję na spotkaniach opozycji w celach konspiracyjnych.

Aby pozostać w klimacie tamtych lat gościom zaproponowano kruche ciasteczka i kawę zbożową. Ciasteczka dla gości upiekli uczniowie klasy VI na zajęciach technicznych.

Galeria: Wieczór wspomnień 25 lat Wolności

11.jpg
1.jpg
2.jpg
2a.jpg

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Pierwszy Dzień Wiosny

tn_img_20220321_114152.jpg
Biuletyn Informacji Publicznej
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik