Aktualności

23-04-2024 IX powiatowy konkurs historyczno-krajoznawczy „Lubi mi się tu być” – nasze ulice i ich patroni.

Troje uczniów naszej szkoły wzięło udział w powiatowym konkursie historyczno-krajoznawczym „Lubi mi się tu być” – nasze ulice i ich patroni. Konkurs składał się z dwóch etapów.

Etap pierwszy to przygotowanie prezentacji multimedialnej o wybranej ulicy w powiecie lublinieckim, której patronem jest ciekawa postać lub na danej ulicy znajdują się ciekawe miejsca związane z wybranym patronem. Do etapu drugiego zakwalifikowało się 8 najlepszych prac. Wśród nich znalazła się praca naszej uczennicy Anny Tyki z klasy 6.

Etap drugi odbył się 23 kwietnia 2024 roku w Katolickim Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. św. Edyty Stein FEK w Lublińcu.

Zadaniem wyróżnionych uczestników było zaprezentowanie na forum publicznym swojej prezentacji. Jury brało pod uwagę oryginalność zaprezentowania wybranej ulicy, w tym: styl wypowiedzi, ogólne wrażenie, umiejętność publicznych wystąpień. Uczestnicy mieli maksymalnie 10 minut aby zaprezentować swoją pracę.

Ania wykonała pracę na temat Wisławy Szymborskiej. Przedstawiła życiorys poetki, ciekawostki z jej życia. Przybliżyła słuchaczom pojęcie lepieje – czyli mniej poważną twórczość Szymborskiej. Zaprezentowała kilka z nich oraz przeczytała kilka lepiei stworzonych przez jej kolegów ze szkoły.

Galeria: IX powiatowy konkurs historyczno-krajoznawczy „Lubi mi się tu być” – nasze ulice i ich patroni.

3a.jpg
5a.jpg
4a.jpg
1a.jpg

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: W Radzionkowie

tn_61605320_2350640041623496_7353150015532957696_n.jpg
Biuletyn Informacji Publicznej
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik