AKTUALNOŚCI

04-12-2023 Wyjazd uczniów klas 7 i 8 do firmy Rollico

Uczniowie klas 7 i 8 mieli okazję zwiedzić firmę Rollico Rolling Components  Sp z o.o. s.k. w Lublińcu. Poznali procesy techologiczne i logistyczne

producenta  koszyków łożyskowych do prowadnic liniowych oraz dostawcy systemów techniki liniowej wykorzystywanych w przemyśle maszynowym, automatyce, elektronice, urządzeniach medycznych.  Serdecznie dziekujemy Pani Patrycji Lewandowskiej za zaproszenie do zwiedzenia zakładu.

04-12-2023 Wyjazd uczniów klas młodszych do Jednostki Wojskowej w Lublińcu

Uczniowie  klas I-III udali się na wycieczkę do Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu. Uczniowie poznali tajniki pracy żołnierzy, zobaczyli sprzęt wojskowy, wyposażenie nurków i spadochroniarzy. W Izbie Pamięci poznali historię jednostki i obejrzeli zgromadzone pamiątki. Na koniec, na placu ćwiczeniowym uczestniczyli w niezwykłym pokazie szkolenia psa bojowego.

01-12-2023 Dyskoteka andrzejkowa 2023

Zgodnie z tradycją 30 listopada 2023 roku w naszej szkole z okazji andrzejek odbyła się dyskoteka dla uczniów  klas IV – VIII.  Zorganizowana przez SK LOP „Kajtek” oraz Samorząd Uczniowski.

19-11-2023 Komunikat w sprawie profilu szkoły na Facebooku

13-11-2023 Klasa ósma z wizytą w Auschwitz-Birkenau

13 listopada 2023 roku uczniowie klasy 8 byli na wycieczce edukacyjno –  wychowawczej w byłym niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady w Auschwitz – Birkenau. Wspólnie z opiekunami i przewodnikiem  poznawali historię tego unikatowego miejsca. Była to nietypowa lekcja historii. Edukacja w autentycznej przestrzeni poobozowej daje możliwość refleksji i dyskusji na wiele nasuwających się w tym miejscu tematów. Dla młodego pokolenia była to okazja do zadumy, chwili ciszy, własnych refleksji i odczuć. Zgodnie z regulaminem uczniowie zapalili znicze w dwóch miejscach. Niech światło płonącej świecy będzie symbolem pamięci o ofiarach tego obozu.

Strona 6 z 164 << poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 164 następna >>
Znaleziono: 820 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Wycieczka do Krakowa

_dsc_6715.jpg
Biuletyn Informacji Publicznej
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik