Aktualności

12-12-2016 Wizyta w teatrze i w banku

8 grudnia uczniowie naszej szkoły pojechali na wycieczkę do Domu Kultury w Lublińcu. Dzieci obejrzały tam przedstawienie teatralne pt. „Wilki i koźlęta” w wykonaniu aktorów Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie.  Spektakl powstał na podstawie popularnej i lubianej baśni braci Grimm, jednak fabuła mocno odbiegała od oryginału.
Ciekawa i zabawna aranżacja sprawiła, że  przedstawienie było bardzo atrakcyjne dla małych widzów. Dzieci były bardzo podekscytowane i z  zachwytem w oczach śledziły losy bohaterów spektaklu – mamy Wilczycy z wilczętami i mamy Kozicy z koźlętami.

Dzięki przeniesieniu historii we współczesne nam czasy, stara bajka nabrała nowego sensu. Spektakl o młodych koźlętach i małych wilkach, był dla małych widzów nie tylko  świetną zabawą, ale również lekcją dobrego zachowania. Oglądając przedstawienie dowiedziały się, jak odpowiednio zachować się wobec osób dorosłych i czy warto być uczciwym. Przypomniały sobie również zasady „Nie rozmawiaj z obcymi” i „Nie oszukuj – graj fair”.

Obserwując perypetie sympatycznych bohaterów dzieci uczą się między innymi zasad gospodarowania oszczędnościami, planowania swoich wydatków oraz uczciwości finansowej. Bohaterowie nie są czarno-biali. To postaci, które mają swoje słabości i borykają się z codziennymi problemami. Dzięki temu dzieci z łatwością dostrzegą podobieństwa z ich życiem. Mogą utożsamić się z bohaterami, a przebieg spektaklu pokaże im, jak ważna jest moralność, prawdomówność i odpowiedzialność za własne czyny.

"Wilki i koźlęta" to spektakl muzyczny rozgrywany zarówno w planie żywym, jak i lalkowym. Przez swoją różnorodność uczy dzieci odbioru różnego rodzaju sztuki.

Po przedstawianiu uczniowie udali się na wizytę do Oddziału Banku PKO BP w Lublińcu. Zajęcia na temat „Po co jest bank” poprowadziła pani Małgorzata Kowalska – opiekun SKO z ramienia banku. Dzieci sporo dowiedziały się o pracy banku i w banku. Uczniowie praktycznie przećwiczyli operację wypłacania i wpłacania gotówki w bankomacie. Zajęcia bardzo się dzieciom podobały.

Uczniowie klasy V i VI obejrzeli spektakl „Romeo i Julia” we współczesnej adaptacji.

Wyjazd do teatru sfinansowała Rada Rodziców. Dziękujemy.

Galeria: Wizyta w teatrze i w banku

tn_dsc_1395.jpg
tn_dsc_1402.jpg
tn_dsc_1393.jpg
tn_dsc_1401.jpg

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Święto Pieczonego Ziemniaka

tn_dsc00298.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak