AKTUALNOŚCI

22-03-2023 Spotkanie z leśnikami na temat kuprówki rudnicy.

22.03.2023 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z pracownikiem Nadleśnictwa Lubliniec. Do szkoły przybył pan Michał Usień – specjalista Służby Leśnej do spraw Ochrony Lasu i PP oraz stażyści pani Sandra Baron i pan Tobiasz Czuratis.

22-03-2023 Nawązanie współpracy ze szkołą podstawową w Chyndzoresk w Armenii

Uczniowie klasy 6 wymienili korespondencję z uczniami klasy 6 szkoły podstawowej w miejscowości Chyndzoresk w Armenii, następnie odbyło się spotkanie online uczniów obu szkół. Podczas tego spotkania poznaliśmy historię szkoły w Chyndzoresk oraz wspaniałe atrakcje turystyczne tej małej armeńskiej wioski. Uczniowie zadawali sobie nawzajem pytania, gównie dotyczące informacji jakie zawarli wcześniej w swoich listach i odpowiadali na te pytania.

Dziękujemy Pani Małgorzacie Swobodzie z Urzędu Gminy w Pawonkowie i Panu Romualdowi Burczykowi, Prezesowi Fundacji Większe Mniejsze za stworzenie możliwości nawiązania współpracy z armeńskimi rówieśnikami. Takie spotkania  owocują  rozwijaniem umiejętności komunikacyjnych w języku angielskim, podnoszą motywację do nauki i budują relacje polsko-armeńskie.

21-03-2023 Obchody pierwszego dnia kalendarzowej wiosny

21 marca obchodziliśmy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Przywitaliśmy  ją wspólnie piosenką Skaldów „Wiosna- cieplejszy wieje wiatr”. Uczniowie przedstawili na żywo oraz w filmikach swoje pasje i talenty, konkurowali w rozwiązywaniu zagadek i tradycyjnym wiosennym konkursie „Bocianie oko”, mieli okazję zrobić sobie zdjęcie w specjalnie wiosennej fotoramce. Obchody zakończyliśmy poczęstunkiem i zabawami na świeżym powietrzu. Ponadto pochyliliśmy się nad darem obecności wśród nas osób z Zespołem Downa celebrując ich święto różnokolorowymi skarpetkami.

20-03-2023 Pasowanie na czytelnika klasy I

20 marca odbyła się uroczystość Pasowania na czytelnika klasy I. Pierwszaki w Bibliotece Szkolnej zapoznały się z regulaminem wypożyczeń, rozmawiały o poszanowaniu książek, rozwiązywały zagadki o książkach, wysłuchały piosenki o czytaniu. Następnie bibliotekarka pani Anna Kopyto pasowała dzieci na czytelników biblioteki. 

16-03-2023 Dzień Nauki Polskiej

Na zajęciach bibliotecznych i świetlicowych uczciliśmy Dzień Nauki Polskiej w związku z rocznicą urodzin wybitnego Polaka Mikołaja Kopernika. Rok 2023 jest poświęcony temu wybitnemu naukowcowi, który był m. in.: astronomem, ekonomistą, lekarzem, matematykiem, prawnikiem, kanonikiem, dyplomatą. Uczniowie wyszukiwali informacji w różnych źródłach. Rysowali też różne wynalazki.

 

Strona 1 z 151   1 2 3 4 5 6 7 8 9 .. 151 następna >>
Znaleziono: 755 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Poznajemy Warszawę ? stolicę Polski

m8.jpg
Biuletyn Informacji Publicznej
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik