Aktualności

21-03-2017 Witamy wiosnę 2017 w naszej miejscowości

Wiosna astronomiczna już do nas przyszła. Natomiast 21 marca 2017 roku powitaliśmy wiosnę kalendarzową w naszej miejscowości w ramach innowacji pedagogicznej „Odkrywamy naszą małą ojczyznę” realizowaną przez panią Brygidę Cziudai i panią Annę Kopyto.

W ramach innowacji w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny pt. „Wiosna w mojej miejscowości”. Uczestnik konkursu w swojej pracy przedstawiał charakterystyczne miejsce swojej miejscowości, wiosnę oraz zamieszczał na pracy herb swojej miejscowości.

Wyniki konkursu:

Kategoria I: klasy I-III   

Miejsce I - Maja Mańka i Emilia Skiba z klasy I.

Miejsce II – Wiktoria Kubiś z klasy II i Kamila Kubica z klasy III.

Miejsce III – Martyna Dzięcioł i Kamil Kucharczyk z klasy III.

Wyróżnienia: Tomasz Lizon z klasy II oraz Natalia Kandora, Natalia Koza i Bartek Ulfik z klasy III

Kategoria II: klasy IV-VI

Miejsce I – Adam Jacek z klasy IV i Milena Bronder z klasy V

Miejsce II – Weronika Skubała i Oliwia Nowak z klasy V

Miejsce III – Weronika Krawczy z klasy IV i Natalia Smyła z klasy V

Wyróżnienia: Tatiana Gawenda i Julia Kupiec z klasy V oraz Weronika Wyderka i Krzysztof Jerominek z klasy VI.

Prace były piękne i zawierały dużo szczegółów z poszczególnych miejscowości. Wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace zostały wyeksponowane na wystawce. Zwycięzcy otrzymali nagrody i dyplomy.

Po rozstrzygnięcie konkursu na scenie pojawili się uczniowie klasy IV i kółka teatralnego. W piękny sposób pokazali jak poprawnie zachować się w lesie, w którym żyją zwierzęta. Na scenie nie zabrakło również pięknej wiosny. Młodzi aktorzy wystąpili pod okiem pani Małgorzaty Frankowskiej w bardzo ciekawych rekwizytach.

Na scenie w pięknych strojach wystąpili również nasi najmłodsi uczniowie. Przygotowani przez panią Wandę Król zaśpiewali piosenkę o wiośnie. Wykonali kolorową Marzannę i wiosenny gaik.

Po części artystycznej rozpoczął się wiosenny turniej klas „Żegnamy zimę, witamy wiosnę”.

Gościem honorowym była pani Barbara Bednarek-Mazur. Społecznik, pedagog, współautorka bloga o Kośmidrach. Wraz z panią Teresą Kopyto-dyrektorem naszej szkoły zasiadła w jury turnieju szkolnego. Uczestnicy mieli do rozwiązania: zagadki, hasło o małej ojczyźnie. Musieli również wykazać się wiedzą na temat swojej miejscowości. Następnie odbyły się sportowe konkurencje.

Rywalizacja trwała do samego końca. Liczył się każdy zdobyty punkt. Wszyscy dopingowali swoich kolegów. Zwycięzcami okazali się uczniowie klasy czwartej. To oni zjedli smaczny, wiosenny tort.

Nagrody ufundowali rodzice uczniów klasy V i VI za co bardzo im dziękujemy. Były to babki, sernik i tort. Natomiast słodycze ufundowała Rada Rodziców.

Po zmaganiach umysłowych i sportowych w barwnym korowodzie wszyscy udali się nad rzekę aby pożegnać Zimę czyli utopić Marzannę. Tak spędzony dzień w szkole z wieloma atrakcjami bardzo się dzieciom podobał.

 

Galeria: Witamy wiosnę 2017 w naszej miejscowości

15.jpg
14.jpg
22.jpg
5.jpg

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Świąteczny Sezam 2013

tn_dscn5652.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak