Aktualności

26-04-2017 "Bank, matematyka i Ty" - edycja 2017

Z inicjatywy Szkolnej Kasy Oszczędności, 25 kwietnia br. w Szkole Podstawowej w Kośmidrach odbył się V Regionalny Konkurs Wiedzy Ekonomicznej „Bank, matematyka i Ty”. Adresatami konkursu są uczniowie klas V – VI szkół podstawowych powiatu lublinieckiego oraz szkół podstawowych regionu. W tym roku w konkursie wzięło udział 10 drużyn, reprezentujących następujące szkoły:
SP w Gwoździanach, SP w Krupskim Młynie, SP w Ligocie Woźnickiej, SP w Lisowicach, SP im. św. E. Stein KSW w Lublińcu, SP w Łagiewnikach Małych, SP w Pawonkowie, SP w Psarach, SP w Sadowie, SP w Kośmidrach.

Zawodnicy musieli wykazać się znajomością pojęć ekonomicznych, wiedzą teoretyczną na temat polskich pieniędzy, sprawnością rachunkową w zakresie obliczeń procentowych. Ważne okazały się także umiejętności praktyczne – sprawne liczenie bilonu, rozpoznawanie banknotów. Nie bez znaczenia była strategia gry zespołu. Uczestnicy byli bardzo dobrze przygotowani, a poziom gry wyrównany. Po dwóch godzinach zmagań, rozegraniu sześciu konkurencji i krótkiej dogrywce komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców.

Następnie zaproszono gości na poczęstunek oraz porcję wrażeń artystycznych, czyli spotkanie z Anką Czytanką. Specjalnie na tę okazję pani Ani przygotowała interaktywną bajkę o oszczędzaniu pod tytułem „Bank Żyrafy”.

Spotkanie zakończyło się oficjalnym ogłoszeniem wyników konkursu oraz wręczeniem nagród laureatom i pozostałym uczestnikom. Zwycięzcy tegorocznej edycji to:

Szkoła Podstawowa w Sadowie – I miejsce

Szkoła Podstawowa w Kośmidrach – II miejsce

Szkoła Podstawowa w Psarach –  III miejsce

Kolejne miejsca, niewielką różnicą punków, zajęły drużyny z Lisowic, Pawonkowa, Ligoty Woźnickiej, Lublińca, Łagiewnik Małych, Krupskiego Młyna i Gwoździan.

Nagrody wręczyła Dyrektor Oddział Banku PKO BP SA w Lublińcu - pani Barbara Szczygieł oraz Dyrektor Szkoły – pani Teresa Kopyto. Nagrody ufundowali oraz patronatu udzielili: Starosta Powiatu Lublinieckiego, I Oddział Banku PKO BP SA w Lublińcu, Urząd Gminy Pawonków.

Zwycięzcom gratulujemy. Dziękujemy wszystkim za miłe spotkanie. Uczniom za wspaniałą grę, nauczycielom za zaangażowanie i poświęcony czas. Do zobaczenia za rok :)

Galeria: "Bank, matematyka i Ty" - edycja 2017

tn_dsc_1989.jpg
tn_dsc_1960.jpg
tn_dsc_2001.jpg
tn_dsc_1950.jpg

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Spotkanie z misiami

tn_dsc_8066.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak