Aktualności

13-05-2017 Święto patronek szkoły

12 maja 2017 roku uczciliśmy Patronki naszej szkoły: Wandę Kawę i Bronisławę Kawę. Uroczystość przygotowali członkowie kółka bibliotecznego i Szkolnego Klubu Europejskiego pod kierunkiem pani Brygidy Cziudai i pani Anny Kopyto w ramach innowacji pedagogicznej „Odkrywamy naszą małą ojczyznę”.

Na początku spotkania dyrektor szkoły pani Teresa Kopyto powitała zaproszonych gości - absolwentów naszej szkoły, którzy byli uczniami  patronek. Wszyscy zaśpiewal hymn szkoły związany z patronkami. Uczniowie przedstawili prezentacje multimedialne o życiu patronek szkoły, głównie na podstawie starej kroniki szkoły napisanej przez Wandę Kawę.

Zaprezentowali również prezentację  o historii naszej miejscowości „Szlakiem przydrożnych krzyży i kapliczek w Kośmidrach”  związaną z miejscami pamięci regionalnej i narodowej. Przedstawili także sylwetki naszych patronek „Śladami Wandy Kawy i Bronisławy Kawy w Kośmidrach”. Obejrzeli filmik przedstawiający panią Bronisławę Kawę.

Następnie zadawali gościom pytania dotyczące nauki w dawnej szkole. Na pytania uczniów wyczerpująco i w ciekawy sposób odpowiadali : Henryk Swoboda - wójt gminy Pawonków, Joanna Jureczko - dyrektor przedszkola, Maria Niemczyk - pracownik przedszkola, Elżbieta Swoboda - pracownik szkoły oraz Genowefa Smyła - absolwentka szkoły.

Absolwenci wspominali najciekawsze i najmilsze chwile spędzone w szkole w towarzystwie nauczycielek : pani Wandy Kawy i pani Bronisławy Kawy.

Dzieci miały okazję poszerzyć wiedzę o patronkach naszej szkoły, a także wzbogacić wiedzę o historii i kulturze najbliższej okolicy. Obejrzały też wystawkę okolicznościową związaną z tematyką spotkania.

Wydarzenie to miało na celu pogłębianie więzi ze swoją małą i dużą ojczyzną. Dzięki temu w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze spotkali się ze sobą uczniowie z kilku pokoleń.

 

Galeria: Święto patronek szkoły

tn_dscn8079.jpg
tn_dscn8077.jpg
tn_dscn8093.jpg
emilia.jpg

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: XII Rajd Rowerowy Szlakiem Bocianiego Gniazda po Gminie Pawonków

4.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak