Aktualności

20-11-2017 Podsumowanie zbiórki kasztanów i żołędzi

Jesień to czas gromadzenia zapasów. Jak co roku szkolne Koło LOP „Kajtek” ogłosiło zbiórkę kasztanów i żołędzi dla zwierząt leśnych. Akcja miała formę konkursu klasowego i trwała do 15.11.2017 roku. W środę 16 listopada zważyliśmy każdy worek. Kilogramy zostały dopisane do klasowego konta. Następnie ilość zebranych przez klasę żołędzi i kasztanów została podzielona przez ilość uczniów w klasie. W ten sposób został wyliczony średni wynik dla ucznia.

Ten rok nie obfitował w żołędzie i kasztany. Mimo to wytrwali zbieracze dostarczyli do szkoły zebrane owoce. Wszystkie zebrane owoce były gromadzone w przewiewnych workach w garażu. Po podsumowaniu okazało się, że najwięcej zebrała klasa V. W nagrodę mogą pojechać na biwak na Dziewczą Górę lub w inny sposób zagospodarować swoją wygraną. 

Bardzo mocno rywalizowali z nimi uczniowie klasy III, którzy również zebrali pokaźną sumę 110 kg co uplasowało ich na II miejscu.  Odbiorem zebranych owoców zajmie się pan Czesław Świtała członek Koła Łowieckiego „Żbik”. Wszystkim uczniom, rodzicom, dziadkom serdecznie dziękujemy za pomoc w dostarczeniu do szkoły ciężkich worków z żołędziami i kasztanami. Często worki były już zważone i opisane. Dziękujemy!!!

Łącznie uczniowie zebrali 239 kg leśnych przysmaków. Pełne zestawienie w tabeli.

Galeria: Żołędzie i kasztany

tn_p1000933.jpg
tn_p1000937.jpg
tn_p1000938.jpg
tn_p1000935.jpg

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Oliwia Nowak laureatką konkursu bibliotecznego

tn_dsc09612.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik