Aktualności

21-03-2018 Szkolny turniej klas pod hasłem „Żegnamy zimę, witamy wiosnę – 90 lat LOP w Polsce”

W 2018 roku Liga Ochrony Przyrody obchodzi 90 – lecie powstania i swojej działalności. Z tej okazji SK LOP „Kajtek” zorganizowało szkolny turniej klas pod hasłem „Żegnamy zimę, witamy wiosnę – 90 lat LOP w Polsce”.  W ramach przygotowań został ogłoszony konkurs plastyczny dla uczniów naszej szkoły pod tytułem „Poznaj żubra”.  

Podczas powitania wiosny, które w naszej szkole obchodziliśmy 21 marca 2018 roku o żubrach opowiedzieli uczniowie klasy II oraz uczennice klasy VI. Następnie odbyło się podsumowanie konkursu, którego wyniki były następujące:

Kategoria I: klasy I-III   

Miejsce I – Tomasz Pietrucha z klasy II

Miejsce II – Klaudia Brol z klasy I

Miejsce III – Maja Mańka z klasy II

Kategoria II: klasy IV-VI

Miejsce I – Tatiana Gawenda z klasy VI

Miejsce II – Julia Kupiec z klasy VI

Miejsce III – Oliwia Nowak z klasy VI

Wyróżnienia otrzymali:Dawid Sąsała,  Adrian Smyła, Emilia Skiba, Maja Mańka, Dawid Czudaj, Zuzanna Wolka z klasy II oraz Brajan Nowak, Dawid Koza i Maciej Woźniak z klasy III

Prace były bardzo ładne i zawierały dużo szczegółów z życia żubrów. Wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace zostały wyeksponowane na wystawce. Zwycięzcy otrzymali nagrody i dyplomy. Po rozstrzygnięcie konkursu rozpoczął się wiosenny turniej klas „Żegnamy zimę, witamy wiosnę – 90 lat LOP w Polsce”.

Gościem honorowym była pani Barbara Bednarek-Mazur, która wspólnie z panią dyrektor Teresą Kopyto oceniały zmagania uczestników w wiosennym turnieju. Uczniowie mieli do rozwiązania test o żubrach oraz hasło o puszczy. Musieli również wykazać się sprytem podczas sportowych konkurencje.

Rywalizacja trwała do samego końca. Liczył się każdy zdobyty punkt. Wszyscy dopingowali swoich kolegów. Zwycięzcami okazali się uczniowie klasy pierwszej. To oni zjedli smaczne ciasto z bitą śmietaną. Miejsce II zdobyła klas II, która częstowała się ciastem z galaretkami. Natomiast uczniowie klasy VI zajęli miejsce III i zjedli pyszne babki. Uczniowie klasy IV, III i V częstowali się cukierkami.

Nagrody ufundowali rodzice uczniów klasy VI za co bardzo im dziękujemy. Natomiast słodycze ufundowała SKO.

Po zmaganiach umysłowych i sportowych w barwnym korowodzie z gaikiem wszyscy udali się nad rzekę aby pożegnać zimę czyli utopić Marzannę.

Galeria: Szkolny turniej klas pod hasłem „Żegnamy zimę, witamy wiosnę – 90 lat LOP w Polsce”

25.jpg
14.jpg
6a.jpg
16.jpg

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Pasowanie na czytelnika

tn_dsc08803.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik