Aktualności

28-08-2018 Osiągnięcia sportowe 2017/2018

W roku szkolnym 2017/2018 oprócz nauki nasi uczniowie bardzo chętnie brali udział w zajęciach sportowych. Na lekcjach wychowania fizycznego ciężko pracowali nad swoją  kondycją, dzięki programowi SKS  każdy z uczniów mógł dodatkowo uczestniczyć w zajęciach sportowych z piłki ręcznej i piłki nożnej. 

Zajęcia SKS i zajęcia wf cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów, a największą karą było jak mama napisała zwolnienie z wf i nie można było ćwiczyć. Nasi uczniowie mają również możliwość uczestniczenia w treningach piłki ręcznej. Dzięki zaangażowaniu naszego nauczyciela wf kibicowali reprezentacji podczas meczu piłki ręcznej Polska - Czechy. W naszej szkole zorganizowaliśmy szkolny turniej tenisa stołowego w którym wystąpili prawie wszyscy uczniowie, a zwycięzcy turnieju Weronika Skubała , Natalia Smyła, Marek Kempa, Karol Woźniak reprezentowali nas podczas gminnego turnieju tenisa stołowego gdzie zajęliśmy 4 miejsce. 

Wystąpiliśmy również w gminnym turnieju piłki nożnej chłopców gdzie drużyna w składzie Karol Woźniak, Marek Kempa, Oskar Jerominek, Olaf Smyła, Artur Sąsała, Szymon Paruzel, Jakub Piecko, Jacek Kucharczyk, Dawid Kucharczyk, zajęła 4 miejsce. Drużyna dziewcząt w gminnym turnieju piłki nożnej dziewcząt w składzie Weronika Skubała, Natalia Smyła, Tatiana Gawenda, Daria Waroch, Julia Kupiec, Natalia Koza, Judyta Smyła, Julia Jara, okazała się najlepsza i zdobyła tytuł mistrzowski. Następnymi zawodami w których wystąpiliśmy były Powiatowe zawody w mini piłce ręcznej gdzie nasze drużyny i chłopców i dziewcząt zajęły 4 miejsca, a graliśmy w składach  Weronika Skubała, Natalia Smyła, Tatiana Gawenda, Daria Waroch, Julia Kupiec, Natalia Koza, Judyta Smyła, Julia Jara, Martyna Byczek, Karol Woźniak, Marek Kempa, Oskar Jerominek, Szymon Paruzel, Jakub Piecko, Jacek Kucharczyk, Dawid Kucharczyk, Kamil Kucharczyk, Kamil Kacy. Po zawodach w grach zespołowych przyszedł czas na bieg przełajowe i w gminnych zawodach w biegach przełajowych po raz kolejny nasi uczniowie byli najlepsi, a biegaliśmy w składzie Judyta Smyła, Julia Jara, Kamila Kubica, Natalia Smyła, Weronika Skubała, Marek Kempa, Michał Jordan, Artur Sąsała, Olaf Smyła, Jacek Kucharczyk. Następnymi zawodami w których braliśmy udział były zawody w trójboju lekkoatletycznym. Nasi uczniowie bardzo dobrze zaprezentowali się na tych zawodach Weronika Skubała zajęła 1 miejsce, Natalia Smyła 3, Tatiana Gawenda 5, Judyta Smyła 11, w drużynie chłopców wystąpili Marek Kempa, Olaf Smyła, Artur Sąsała, Jacek Kucharczyk, ale nie udało im się zająć miejsc w czołówce zawodów. W maju pan Adrian Sternik zorganizował dla naszych uczniów szkolny turniej piłki ręcznej w którym wystąpili wszyscy uczniowie z klas 4-6. Zawody odbyły się w bardzo przyjaznej i sportowej atmosferze.
Z inicjatywy Dawida Kucharczyka odbył się szkolny turniej piłki nożnej, rozgrywki te były bardzo emocjonujące jednak nad wszystkim świetnie panował Dawid który oprócz organizacji zajął się również sędziowaniem meczów.
Na koniec roku szkolnego na zaproszenie sołtysa wsi Pludry pojechaliśmy jeszcze na turniej piłki nożnej do Bzinicy tam zmierzyliśmy się z drużynami z Łagiewnik Małych, Pluder i Bzinicy, po remisie z drużyną z Łagiewnik, wysoko pokonaliśmy drużyny z Pluder i Bzinicy i zajęliśmy w tym turnieju 1 miejsce, a wystąpiliśmy w składzie Dawid Kucharczyk, Jacek Kucharczyk, Kamil Kucharczyk, Marek Kempa, Jakub Piecko, Olaf Smyła, Artur Sąsała, Weronika Skubała, Natalia Smyła.
Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i wspaniałą postawę sportową oraz godne reprezentowanie naszej szkoły, każdemu z was należą się ogromne brawa jednak na szczególne wyróżnienie zasługują Weronika Skubała, Natalia Smyła, Marek Kempa, którzy wystąpli we wszystkich zawodach i turniejach organizowanych w tym roku szkolnym.


Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Wieczór wspomnień 25 lat Wolności

2a.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik