Aktualności

12-09-2019 Narodowe Czytanie i Europejski Dzień Dziedzictwa Kulturowego

11 września 2019 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie czytelnicze w ramach ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie 2019" z inicjatywy Prezydenta pana Andrzeja Dudy. Akcja ma na celu promocję dobrej polskiej literatury. Zaproponowano 8 nowel, które przedstawiają 100 lat polskiej historii.

My wybraliśmy do czytania „Katarynkę" Bolesława Prusa. Akcja tego utworu dzieje się w Warszawie w XIX wieku. W związku z tym w ramach Europejskiego Dnia Dziedzictwa Kulturowego dzieci obejrzały prezentację  „Ulice Warszawy w XIX wieku.". Została zorganizowana również wystawka rysunków  „Stara Warszawa".

Nowelę  „Katarynka" czytali zaproszeni goście, bibliotekarki z Biblioteki Publicznej : pani Klaudia Kubica i pani Felicja Mańka. Przedstawiony został także opis budowy instrumentu muzycznego - katarynki. Wysłuchaliśmy gry kataryniarza w Internecie. A na zakończenie odbył się na żywo mini koncert muzyczny ucznia klasy V - Szymona Majdzika, który pięknie zagrał utwory ludowe wykonywane przez zespół Śląsk. Spotkanie to dostarczyło wielu ciekawych i różnorodnych wrażeń. 

Wydarzenie przygotowały: pani Anna Kopyto i pani Brygida Cziudai.

 

Galeria: Narodowe Czytanie i Europejski Dzień Dziedzictwa Kulturowego

7.jpg
10.jpg
8.jpg
9.jpg

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Szkolny turniej klas pod hasłem „Żegnamy zimę, witamy wiosnę – 90 lat LOP w Polsce”

13.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik