Aktualności

10-10-2019 Święto Drzewa 2019

W czwartek 10 października 2019 roku w naszej szkole po raz 17 obchodziliśmy Święto Drzewa pod patronatem Klubu Gaja z Bielska Białej oraz Nadleśnictwa Lubliniec.

Tegoroczne Święto Drzewa odbyło się pod hasłem „Drzewa dla klimatu”. Krótką prelekcję na ten temat wygłosił dla uczniów klasy I gość pan Jacek Mirek, przedstawiciel Nadleśnictwa Lubliniec. Pan Jacek Mirek przedstawił również uczniom klasy I walory świerka pospolitego, którego sadzonkę przyniósł do szkoły. Dodatkowo spotkanie to było okazją dla najmłodszych uczniów naszej szkoły aby dowiedzieć się na czym polega praca leśnika.  

Po krótkiej prelekcji w klasie pierwszoklasiści wspólnie z leśnikiem, wychowawcą i opiekunem  SK LOP wyszli na podwórko. Tradycją naszej szkoły jest, że w dniu Święta Drzewa uczniowie klasy I sadzą swoje drzewko. W tym roku był to świerk pospolity, którego nazwali „Igieła”.  Pod  okiem pana Jacka Mirka uczniowie posadzili „Igiełkę ” na terenie wokół szkoły.

Na zakończenie opiekun SK LOP „Kajtek” pani Brygida Cziudai wręczyła uczniom klasy I legitymacje członkowskie Ligi Ochrony Przyrody. Przed najmłodszymi członkami SK LOP „Kajtek” zadanie, a mianowicie podlewanie i pielęgnacja młodej sadzonki. 

Galeria: Święto Drzewa 2019

3.jpg
10.jpg
8.jpg
4.jpg

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Wystawa "80 lat SKO" w Lublińcu

tn_20151106_093505.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik