AKTUALNOŚCI
24-11-2014 Mini Muzeum PRL-u
W naszej bibliotece szkolnej otworzyło swe podwoje Mini Muzeum PRL-u w ramach projektu edukacyjnego „25 lat Wolności” realizowanego przez uczniów klasy VI i Szkolny Klub Europejski pod opieką Anny Kopyto i Brygidy Cziudai.
20-11-2014 Sukces Patrycji Misterka
14 listopada 2014 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Lublińcu odbył się finał VI edycji międzyszkolnego konkursu pt.: Baśnie, legendy i podania Górnego Śląska, którego organizatorem były: Publiczna Biblioteka Pedagogiczna Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie. Filia w Lublińcu oraz biblioteka Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marii Konopnickiej w Lublińcu. Patrycja Misterka - członek kółka bibliotecznego naszej szkoły zdobyła II miejsce. Patrycja wraz z opiekunem Anną Kopyto i swoją mamą wzięła udział w podsumowaniu konkursu podczas którego odebrała nagrodę.
08-11-2014 Rozstrzygnięcie konkursu "Ilustracja do ulubionej bajki"
7 listopada 2014 r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny: " Ilustracja do ulubionej bajki". Konkurs realizowany był w ramach projektu: " Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych - Priorytet 2" Organizatorami przedsięwzięcia były Gminna Biblioteka Publiczna i Biblioteka Szkolna w Kośmidrach. Prace plastyczne wykonało 25 uczniów. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy. Natomiast najlepsze ilustracje zostały nagrodzone.
07-11-2014 Pomagamy!!! Zbiórka dla sierocińca w Tchollire
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kośmidrach mają wielkie serca i bardzo lubią pomagać. Tym razem postanowili przeprowadzić zbiórkę przyborów szkolnych dla dzieci z Kamerunu - a dokładnie z małego sierocińca w Tchollire. Do naszej akcji przyłączyły się: Parafia Świętej Katarzyny w Pawonkowie, Szkoła Podstawowa oraz Gimnazjum w Pawonkowie.
07-11-2014 Uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości
7 listopada tego roku w Szkole Podstawowej w Kośmidrach był dniem wyjątkowym. Wszyscy uczniowie ubrani w galowe stroje zostali udekorowani biało-czerwonymi kotylionami. Był to znak, że chcieli uczcić bardzo ważne dla Polaków święto - 11 listopada - Święto Niepodległości.