AKTUALNOŚCI

22-05-2014 Zbieramy makulaturę

W poniedziałek 26 maja br. na terenie szkoły odbędzie się zbiórka surowców wtórnych. Zbieramy makulaturę, plastik, szkło.

Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na szkolny fundusz wycieczkowy.

07-05-2014 Pasowanie na czytelnika

7 maja 2014r. odbyło się w naszej szkole Pasowanie na czytelnika uczniów klasy I. Uroczystość odbyła się w obecności pani dyrektor Teresy Kopyto, pani wychowawczyni Wandy Król i pani bibliotekarki Anny Kopyto. W bibliotece szkolnej zorganizowano wystawkę książek dla klasy I pt. „Czytam książki”. W nastrój czytelniczy wprowadziła dzieci piosenka o bajkach. Następnie uczniowie rozwiązywali zagadki o książkach. Wykazali się dobrą znajomością bohaterów bajkowych i w nagrodę otrzymali zakładki do książek.

06-05-2014 Rekolekcje z bł. Edmundem Bojanowskim

W roku 2014 przypada 200 rocznica urodzin bł. Edmunda Bojanowskiego. Z tej okazji Konferencja Episkopatu Polski podjęła decyzję, by rok 2014 ogłosić Rokiem bł. Edmunda Bojanowskiego, pedagoga, twórcy ochronek wiejskich, działacza społecznego, a przede wszystkim założyciela Zgromadzenia Sióstr Służebniczek.

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek NMP od lat wspiera działalność wychowawczą naszej szkoły, dlatego w roku poświęconym ich założycielowi postanowiliśmy poznać bliżej postać tego wyjątkowego błogosławionego. 16 kwietnia odbyły się Rekolekcje Szkolne, których tematem przewodnim była postać i dzieło bł. Edmunda Bojanowskiego. Program rekolekcji przygotował ks. Paweł Gwóźdź.

05-05-2014 Uroczysta akademia z okazji Święta Konstytucji

3 maja obchodziliśmy 223 rocznicę uchwalenia pierwszej konstytucji w nowożytnej Europie. Konstytucja ta została uchwalona przez Sejm Wielki, który został zwołany w październiku 1788. Podczas uroczystej akademii z tej okazji, członkowie szkolnego koła teatralnego przypomnieli historię powstania tej uchwały oraz wydarzenia, jakie jej towarzyszyły. Upamiętniając ten dzień cała społeczność Szkoły Podstawowej w Kośmidrach w należyty sposób okazała szacunek naszej Ojczyźnie.

29-04-2014 Żonkilowe pole nadziei

Z inicjatywy SKO nasza szkoła bierze udział w konkursie "Żonkilowe pole nadziei" organizowanym przez Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej. Konkurs składa się dwóch etapów. Jesienią przygotowuje się rabatkę i sadzi cebulki żonkili. Wiosną uczniowie wykonują na grządce prace porządkowe i pielęgnacyjne.

Szkoła przyłączyła się do Programu Pola Nadziei po raz pierwszy. Jego idea jest bardzo prosta i piękna zarazem. Łączymy się  ze wszystkimi, którzy chcą pomagać nieuleczalnie chorym dzieciom i pozostającym pod opieką hospicyjną.

Znaleziono: 501 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

dsc_1111.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak