AKTUALNOŚCI

03-07-2019 Sukces naszych uczniów w XIX Konkursie Regionalnym Poezji, Piosenki i Gwary Śląskiej

25 kwietnia 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Lublińcu nasi uczniowie wzięli udział w XIX Konkursie Regionalnym Poezji, Piosenki i Gwary Śląskiej. Przedstawiciele szkół podstawowych miasta i powiatu spotkali się, by przez uczestnictwo w Konkursie przypomnieć tradycje, zwyczaje i język naszej małej Ojczyzny – Śląska. Prezentacje odbywały się w trzech kategoriach: recytacja utworów śląskich poetów, mówienie gwarą śląską oraz śpiewanie śląskich piosenek.
Laura Grabolus zdobyła wyróżnienie w recytacji wierszy poetów śląskich, a Olaf Smyła, Tomasz Pietrucha i Dawid Kucharczyk zajęli II miejsce w kategorii – mówienie gwarą. Gratulujemy sukcesu! Jesteśmy z Was dumni.

03-07-2019 Festiwal Piosenki Religijnej

26 kwietnia w Zespole Szkół im. św. E. Stein KSW w Lublińcu odbył się Powiatowy Festiwal Piosenki Religijnej Uczniów kl. I-III Szkół Podstawowych. Naszą szkołę reprezentował Radek Swoboda z klasy I

03-07-2019 Apel z okazji Święta Narodowego 3 Maja

Uroczysty apel z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja przygotowali uczniowie klasy III. W krótkim montażu słowno - muzycznym przybliżyli okoliczności uchwlenia historycznej Konstytucji i atmosferę tamtych czasów. 

03-07-2019 VII Regionalny Konkurs Wiedzy Ekonomicznej "Bank, Matematyka i Ty"

26 kwietnia odbył się w naszej szkole VII Regionalny Konkurs Wiedzy Ekonomicznej „Bank, matematyka i Ty”. Konkurs organizowany jest z inicjatywy SKO Kośmidry pod patronatem Starosty Powiatu Lublinieckiego i Oddziału Banku PKO BP w Lublińcu. Adresatami konkursu są uczniowie klas V – VI szkół podstawowych z terenu powiatu lublinieckiego i okolic. Mimo trudnej sytuacji, w tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 6 drużyn.

13-06-2019 Rowerowa wycieczka po najbliższej okolicy

13.06.2019 r. uczniowie klasy IV, V, VI i VII we wczesnych godzinach rannych udali się na rowerową wycieczkę po najbliższej okolicy. Na trasie znalazły się malownicze elementy krajobrazu takie jak las, staw, pola z dojrzewającymi zbożami a nawet inwestycje drogowe, które na stałe zmienią krajobraz naszej gminy. Uczniowie zaopatrzeni w czapki, kamizelki odblaskowe i dobry humor dzielnie pokonali całą trasę.

Znaleziono: 620 pozycji

Wydarzenia w roku szkolnym

Losowa galeria: Witamy wiosnę 2017 w naszej miejscowości

22.jpg
sko herbPL
certyfikat pewniak
program grosik